Alcaraz hoopt dat duel met Oranje niet Nadals 'last dance' wordt
BEIJING (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz hoopt dat het duel met Oranje in de kwartfinales van de Davis Cup niet het laatste kunstje van Rafael Nadal wordt. Eerder deze week werd bekend dat Nadal van plan is mee te doen aan de knock-outfase van de Davis Cup Finals, in november in Málaga.
"Ik wil er niet aan denken dat dat weleens zijn 'last dance' kan worden in Málaga. Natuurlijk is het geweldig om hem in ons team te hebben", zei Alcaraz op een persconferentie voorafgaand aan het ATP-toernooi van Beijing.
"Hij brengt veel ervaring met zich mee. Voor mij wordt dit mijn eerste Davis Cup-finale en het wordt een geweldige ervaring voor mij. Om de kans te krijgen om meer tijd naast de baan door te brengen met hem, ook op de baan, zal geweldig zijn voor ons team. En ik denk ook voor het hele land omdat we in Spanje spelen. Hopelijk wordt het niet de laatste keer voor hem."
Onduidelijke toekomst
De 38-jarige Nadal heeft sinds de Olympische Spelen in Parijs geen wedstrijd meer gespeeld. Hij meldde zich onlangs ook af voor de Laver Cup, die afgelopen weekend werd gespeeld. De toekomst van de 22-voudig grandslamkampioen is onduidelijk.
De Nederlandse tennissers nemen het op dinsdag 19 november op tegen Spanje. Oranje kan voor de tweede keer ooit de laatste vier halen in het landentoernooi.
De laatste fase van de Davis Cup Finals volgt na de ATP Finals. Voor dat toernooi heeft Alcaraz zich deze week gekwalificeerd, zo maakte de ATP bekend. Jannik Sinner en Alexander Zverev waren al zeker van deelname.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
28 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geleden