Alcaraz hoopt dat duel met Oranje niet Nadals 'last dance' wordt
BEIJING (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz hoopt dat het duel met Oranje in de kwartfinales van de Davis Cup niet het laatste kunstje van Rafael Nadal wordt. Eerder deze week werd bekend dat Nadal van plan is mee te doen aan de knock-outfase van de Davis Cup Finals, in november in Málaga.
"Ik wil er niet aan denken dat dat weleens zijn 'last dance' kan worden in Málaga. Natuurlijk is het geweldig om hem in ons team te hebben", zei Alcaraz op een persconferentie voorafgaand aan het ATP-toernooi van Beijing.
"Hij brengt veel ervaring met zich mee. Voor mij wordt dit mijn eerste Davis Cup-finale en het wordt een geweldige ervaring voor mij. Om de kans te krijgen om meer tijd naast de baan door te brengen met hem, ook op de baan, zal geweldig zijn voor ons team. En ik denk ook voor het hele land omdat we in Spanje spelen. Hopelijk wordt het niet de laatste keer voor hem."
Onduidelijke toekomst
De 38-jarige Nadal heeft sinds de Olympische Spelen in Parijs geen wedstrijd meer gespeeld. Hij meldde zich onlangs ook af voor de Laver Cup, die afgelopen weekend werd gespeeld. De toekomst van de 22-voudig grandslamkampioen is onduidelijk.
De Nederlandse tennissers nemen het op dinsdag 19 november op tegen Spanje. Oranje kan voor de tweede keer ooit de laatste vier halen in het landentoernooi.
De laatste fase van de Davis Cup Finals volgt na de ATP Finals. Voor dat toernooi heeft Alcaraz zich deze week gekwalificeerd, zo maakte de ATP bekend. Jannik Sinner en Alexander Zverev waren al zeker van deelname.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
7 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
9 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
11 uur geleden