Alcaraz geeft op in eerste ronde Rio Open door enkelblessure
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft zijn openingswedstrijd op de Rio Open in Brazilië niet uitgespeeld door een blessure. Zijn rechterenkel klapte dubbel in de eerste game van zijn wedstrijd tegen de Braziliaan Thiago Monteiro.
De nummer twee van de wereld nam een medische time-out, liet de enkel afplakken en won alsnog de eerste game. Maar na de tweede game, die hij verloor, gaf hij de strijd alsnog op. Het was voor Alcaraz een volgende tegenslag in 2024. Begin dit jaar werd hij op de Australian Open in de kwartfinale verslagen.
"Dit heeft niets met deze gravelbaan te maken", zei Alcaraz. "Ik heb mezelf geblesseerd toen ik snel van richting probeerde te veranderen. Dat kan gebeuren op deze ondergrond."
Alcaraz staat tweede op de wereldranglijst, maar ziet Jannik Sinner naderen. De Italiaan, zondag winnaar van het toernooi in Rotterdam, heeft nog maar een achterstand van 535 punten op de Spanjaard. Volgende maand wil Alcaraz 1000 punten verdedigen op het toernooi van Indian Wells.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
45 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
4 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
4 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
6 uur geleden