Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz en Sinner bereiken in drie sets kwartfinales Madrid

Alcaraz en Sinner bereiken in drie sets kwartfinales Madrid

MADRID (ANP) - Een finale tussen tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz blijft bij het masterstoernooi van Madrid nog altijd mogelijk. De nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst hadden het in de achtste finales allebei lastig, maar wonnen wel.

De Italiaan Sinner stond de openingsset af aan de Rus Karen Chatsjanov: 5-7 6-3 6-3. De Spanjaard Alcaraz, die het toernooi de laatste twee jaar won, verloor tegen de Duitser Jan-Lennard Struff de tweede set en had in de derde set een tiebreak nodig: 6-3 6-7 (5) 7-6 (4).

Alcaraz, die speelde met een ingepakte rechteronderarm, neemt het in de kwartfinales op tegen Andrej Roeblev. De Rus schakelde de Nederlander Tallon Griekspoor in twee sets uit. Sinner treft de Canadees Felix Auger-Aliassime, die in twee sets te sterk was voor de als vijfde geplaatste Noor Casper Ruud: 6-4 7-5.

Blessure

"Wat heb ik dit gemist, op naar de kwartfinales", aldus Alcaraz, die daarmee doelde op de toernooien van Monte Carlo en Barcelona, die hij door een blessure aan zijn arm moest overslaan. "Het was moeilijk voor mij om met mijn emoties om te gaan. Ik ben blijven vechten, ook toen ik wedstrijdpunten onbenut liet."

Sinner hoopt dat hij in het toernooi groeit. "Ik zat vandaag qua fysiek zeker niet op 100 procent. Morgen heb ik een vrije dag, die mij kan helpen er doorheen te komen", zei de winnaar van de Australian Open.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

2 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

3 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

6 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

6 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

10 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

12 uur geleden