Alcaraz en Sinner bereiken in drie sets kwartfinales Madrid
MADRID (ANP) - Een finale tussen tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz blijft bij het masterstoernooi van Madrid nog altijd mogelijk. De nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst hadden het in de achtste finales allebei lastig, maar wonnen wel.
De Italiaan Sinner stond de openingsset af aan de Rus Karen Chatsjanov: 5-7 6-3 6-3. De Spanjaard Alcaraz, die het toernooi de laatste twee jaar won, verloor tegen de Duitser Jan-Lennard Struff de tweede set en had in de derde set een tiebreak nodig: 6-3 6-7 (5) 7-6 (4).
Alcaraz, die speelde met een ingepakte rechteronderarm, neemt het in de kwartfinales op tegen Andrej Roeblev. De Rus schakelde de Nederlander Tallon Griekspoor in twee sets uit. Sinner treft de Canadees Felix Auger-Aliassime, die in twee sets te sterk was voor de als vijfde geplaatste Noor Casper Ruud: 6-4 7-5.
Blessure
"Wat heb ik dit gemist, op naar de kwartfinales", aldus Alcaraz, die daarmee doelde op de toernooien van Monte Carlo en Barcelona, die hij door een blessure aan zijn arm moest overslaan. "Het was moeilijk voor mij om met mijn emoties om te gaan. Ik ben blijven vechten, ook toen ik wedstrijdpunten onbenut liet."
Sinner hoopt dat hij in het toernooi groeit. "Ik zat vandaag qua fysiek zeker niet op 100 procent. Morgen heb ik een vrije dag, die mij kan helpen er doorheen te komen", zei de winnaar van de Australian Open.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
5 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
36 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
52 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
16 uur geleden