Alcaraz en Sinner bereiken in drie sets kwartfinales Madrid
MADRID (ANP) - Een finale tussen tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz blijft bij het masterstoernooi van Madrid nog altijd mogelijk. De nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst hadden het in de achtste finales allebei lastig, maar wonnen wel.
De Italiaan Sinner stond de openingsset af aan de Rus Karen Chatsjanov: 5-7 6-3 6-3. De Spanjaard Alcaraz, die het toernooi de laatste twee jaar won, verloor tegen de Duitser Jan-Lennard Struff de tweede set en had in de derde set een tiebreak nodig: 6-3 6-7 (5) 7-6 (4).
Alcaraz, die speelde met een ingepakte rechteronderarm, neemt het in de kwartfinales op tegen Andrej Roeblev. De Rus schakelde de Nederlander Tallon Griekspoor in twee sets uit. Sinner treft de Canadees Felix Auger-Aliassime, die in twee sets te sterk was voor de als vijfde geplaatste Noor Casper Ruud: 6-4 7-5.
Blessure
"Wat heb ik dit gemist, op naar de kwartfinales", aldus Alcaraz, die daarmee doelde op de toernooien van Monte Carlo en Barcelona, die hij door een blessure aan zijn arm moest overslaan. "Het was moeilijk voor mij om met mijn emoties om te gaan. Ik ben blijven vechten, ook toen ik wedstrijdpunten onbenut liet."
Sinner hoopt dat hij in het toernooi groeit. "Ik zat vandaag qua fysiek zeker niet op 100 procent. Morgen heb ik een vrije dag, die mij kan helpen er doorheen te komen", zei de winnaar van de Australian Open.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
27 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon komt dit seizoen niet meer in actie. De Europees indoorkampioen heeft tijdens de kwalificaties bij de EK atletiek in Birmingham een scheurtje in zijn hamstring opgelopen. Dat meldt hij op Instagram.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich teruggetrokken voor het tennistoernooi van Cincinnati. De 30-jarige Nederlander zou daar in de eerste ronde tegen Botic van de Zandschulp spelen. Volgens Ziggo Sport heeft Griekspoor te veel last van een buikspierblessure.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Koen de Groot heeft de EK-finale bereikt van de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger tikte in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,71. Daarmee werd hij in de halve finale tweede achter de Italiaan Nicolò Martinenghi (26,62). Simone Cerasuolo uit Italië was in de andere halve finale met 26,23 de snelste. De Groot zwom uiteindelijk de derde tijd.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de EK gekwalificeerd voor de finale van de 100 meter rugslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 59,70.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft bij de EK net naast een medaille gegrepen op de 200 meter schoolslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs zwom de 25-jarige Bodegraafse met 2.22,67 de vierde tijd. De Europese titel ging in 2.19,32 naar de Russin Evgeniia Chikunova, die de Britse Angharad Evans voorbleef.
2 uur geleden