Alcaraz en Rybakina nog steeds op koers voor Sunshine Double
MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz ligt nog altijd op koers voor de Sunshine Double, oftewel winst in zowel de masterstoernooien van Indian Wells als Miami. Alcaraz, die Indian Wells al op zijn naam schreef, bereikte de kwartfinales van Miami door in twee sets te winnen van de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-4.
Alcaraz, de nummer 1 van de wereld, wist in beide sets een servicegame van Paul af te pakken, terwijl de Amerikaan er niet in slaagde de Spanjaard te breken. "De sleutel was dat ik aanvallend speelde," zei Alcaraz na afloop. "Ik liet hem niet in zijn spel komen, ik was juist degene die als eerste de aanval koos en naar het net ging."
De Spanjaard treft in de kwartfinale de Amerikaan Taylor Fritz, die in de vierde ronde afrekende met de Deen Holger Rune: 6-3 6-4.
Elena Rybakina
Elena Rybakina is ook hard op weg naar de Sunshine Double. De winnares van Indian Wells plaatste zich voor de halve finales van Miami door een afgetekende zege in twee sets op de Italiaanse Martina Trevisan: 6-3 6-0. De tennisster uit Kazachstan boekte al haar twaalfde overwinning op rij.
De nummer 7 van de wereld ondervond in de eerste set nog wat hinder van Trevisan, maar in de tweede set sloeg Rybakina haar Italiaanse tegenstander van de baan. "Ik heb de indruk dat ik iets minder goed beweeg dan in Indian Wells, maar ik doe mijn uiterste best dat niveau te halen", aldus Rybakina.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
13 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
18 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden