Alcaraz en Rybakina nog steeds op koers voor Sunshine Double
MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz ligt nog altijd op koers voor de Sunshine Double, oftewel winst in zowel de masterstoernooien van Indian Wells als Miami. Alcaraz, die Indian Wells al op zijn naam schreef, bereikte de kwartfinales van Miami door in twee sets te winnen van de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-4.
Alcaraz, de nummer 1 van de wereld, wist in beide sets een servicegame van Paul af te pakken, terwijl de Amerikaan er niet in slaagde de Spanjaard te breken. "De sleutel was dat ik aanvallend speelde," zei Alcaraz na afloop. "Ik liet hem niet in zijn spel komen, ik was juist degene die als eerste de aanval koos en naar het net ging."
De Spanjaard treft in de kwartfinale de Amerikaan Taylor Fritz, die in de vierde ronde afrekende met de Deen Holger Rune: 6-3 6-4.
Elena Rybakina
Elena Rybakina is ook hard op weg naar de Sunshine Double. De winnares van Indian Wells plaatste zich voor de halve finales van Miami door een afgetekende zege in twee sets op de Italiaanse Martina Trevisan: 6-3 6-0. De tennisster uit Kazachstan boekte al haar twaalfde overwinning op rij.
De nummer 7 van de wereld ondervond in de eerste set nog wat hinder van Trevisan, maar in de tweede set sloeg Rybakina haar Italiaanse tegenstander van de baan. "Ik heb de indruk dat ik iets minder goed beweeg dan in Indian Wells, maar ik doe mijn uiterste best dat niveau te halen", aldus Rybakina.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
14 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
17 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden