Alcaraz en Ruud strijden op US Open ook om opvolging Medvedev
NEW YORK (ANP) - Twee keer eerder troffen ze elkaar, maar zondagavond (22.00 uur) heeft de confrontatie tussen de tennissers Carlos Alcaraz en Casper Ruud wel heel veel extra lading. Het gaat er niet alleen om wie de titel pakt op de US Open. De winnaar is vanaf maandag ook de nieuwe leider op de wereldranglijst.
De pas 19-jarige Spanjaard Alcaraz wordt, wanneer hij de Rus Daniil Medvedev opvolgt, de jongste aanvoerder van de wereldranglijst ooit. De 23-jarige Ruud heeft al wel de ervaring van een grandslamfinale. Eerder dit jaar verloor de Noor op Roland Garros in de finale van Rafael Nadal. Bovendien is hij mogelijk fysiek in het voordeel, want de laatste drie partijen van Alcaraz in New York waren lange vijfsetters.
De zoon van voormalig tennisprof Christian Ruud verwacht geen perfecte tenniswedstrijd. "Daarvoor staat er te veel op het spel. Het wordt zenuwslopend en dat zullen we allebei merken." Alcaraz zei zich geen zorgen te maken. "Ik ga ervan genieten en dan zien we wel hoe het afloopt", klonk het zelfbewust. De huidige nummer 4 van de wereld versloeg de drie plaatsen lager gerangschikte Ruud in beide voorgaande ontmoetingen. "Tijd voor revanche", aldus de Noor.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
15 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
48 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geleden