Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz en Ruud strijden op US Open ook om opvolging Medvedev

Alcaraz en Ruud strijden op US Open ook om opvolging Medvedev

NEW YORK (ANP) - Twee keer eerder troffen ze elkaar, maar zondagavond (22.00 uur) heeft de confrontatie tussen de tennissers Carlos Alcaraz en Casper Ruud wel heel veel extra lading. Het gaat er niet alleen om wie de titel pakt op de US Open. De winnaar is vanaf maandag ook de nieuwe leider op de wereldranglijst.

De pas 19-jarige Spanjaard Alcaraz wordt, wanneer hij de Rus Daniil Medvedev opvolgt, de jongste aanvoerder van de wereldranglijst ooit. De 23-jarige Ruud heeft al wel de ervaring van een grandslamfinale. Eerder dit jaar verloor de Noor op Roland Garros in de finale van Rafael Nadal. Bovendien is hij mogelijk fysiek in het voordeel, want de laatste drie partijen van Alcaraz in New York waren lange vijfsetters.

De zoon van voormalig tennisprof Christian Ruud verwacht geen perfecte tenniswedstrijd. "Daarvoor staat er te veel op het spel. Het wordt zenuwslopend en dat zullen we allebei merken." Alcaraz zei zich geen zorgen te maken. "Ik ga ervan genieten en dan zien we wel hoe het afloopt", klonk het zelfbewust. De huidige nummer 4 van de wereld versloeg de drie plaatsen lager gerangschikte Ruud in beide voorgaande ontmoetingen. "Tijd voor revanche", aldus de Noor.

Meer uit Sport

Van 't Wout krijgt na fout op aflossing veel negatieve reacties

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

26 minuten geleden
Schulting wil plaats in aflossingsploeg komende dagen afdwingen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.

1 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint in super-G derde gouden medaille

BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.

2 uur geleden
Rentree als shorttrackster voelt voor Schulting 'heel natuurlijk'

MILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

2 uur geleden
Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

2 uur geleden
Verstappen productief en snel in eerste testsessie Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.

2 uur geleden
Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.

4 uur geleden