Alcaraz en Ruud strijden op US Open ook om opvolging Medvedev
NEW YORK (ANP) - Twee keer eerder troffen ze elkaar, maar zondagavond (22.00 uur) heeft de confrontatie tussen de tennissers Carlos Alcaraz en Casper Ruud wel heel veel extra lading. Het gaat er niet alleen om wie de titel pakt op de US Open. De winnaar is vanaf maandag ook de nieuwe leider op de wereldranglijst.
De pas 19-jarige Spanjaard Alcaraz wordt, wanneer hij de Rus Daniil Medvedev opvolgt, de jongste aanvoerder van de wereldranglijst ooit. De 23-jarige Ruud heeft al wel de ervaring van een grandslamfinale. Eerder dit jaar verloor de Noor op Roland Garros in de finale van Rafael Nadal. Bovendien is hij mogelijk fysiek in het voordeel, want de laatste drie partijen van Alcaraz in New York waren lange vijfsetters.
De zoon van voormalig tennisprof Christian Ruud verwacht geen perfecte tenniswedstrijd. "Daarvoor staat er te veel op het spel. Het wordt zenuwslopend en dat zullen we allebei merken." Alcaraz zei zich geen zorgen te maken. "Ik ga ervan genieten en dan zien we wel hoe het afloopt", klonk het zelfbewust. De huidige nummer 4 van de wereld versloeg de drie plaatsen lager gerangschikte Ruud in beide voorgaande ontmoetingen. "Tijd voor revanche", aldus de Noor.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
4 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden