Alcaraz en Djokovic doen mee aan Daviscup Finals
MADRID (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Novak Djokovic doen later dit jaar mee aan de groepsfase van de Daviscup Finals, namens Spanje en Servië. De eindstrijd van het landentoernooi begint op 12 september, twee dagen na de eindstrijd van de US Open. Alcaraz (20) verdedigt in New York zijn titel.
De nummer 1 van de wereld vormt een team met Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Bautista Agut, Marcel Granollers. Djokovic (36), die tweede staat, wordt vergezeld door Laslo Djere, Miomir Kecmanovic, Dusan Lajovic en Hamad Medjedovic.
Spanje en Servië zitten bij elkaar in de poule. Tsjechië en Zuid-Korea zijn hun twee tegenstanders in Valencia. De groepswedstrijden worden van 12 tot en met 17 september gespeeld, verdeeld over vier steden. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de knock-outfase, later dit jaar in Valencia.
Wereldtoppers sloegen de wedstrijden in de Daviscup de laatste jaren geregeld over vanwege de volle kalender.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
18 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
20 uur geleden