Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz droomt van dubbelen met Nadal op Spelen Parijs

Alcaraz droomt van dubbelen met Nadal op Spelen Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz zou het geweldig vinden om volgend jaar op de Olympische Spelen van Parijs een koppel te vormen met Rafael Nadal. De 20-jarige Alcaraz geldt de komende weken in Parijs als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel op Roland Garros, terwijl veertienvoudig kampioen Nadal (36) ontbreekt.

"Voor mij zou het een droom zijn om met hem te dubbelen op de Spelen", zei Alcaraz. "Laten we afwachten hoe hij herstelt en het gaat doen dit jaar. Ik hoop dat het allemaal voorspoedig gaat verlopen. Het is onwerkelijk om dit jaar zonder Rafa te spelen. Als tennisfan heb ik altijd naar hem gekeken. Hopelijk zien we hem volgend jaar weer terug op 100 procent."

Nadal maakte vlak voor Roland Garros bekend dat hij een pauze inlast en 2024 waarschijnlijk zijn laatste seizoen gaat worden. In zijn afscheidsjaar worden de olympische titels verdeeld op het gravel van Roland Garros.

Focus op Alcaraz

Bij de absentie van Nadal zijn veel ogen gericht op Alcaraz, die vorig jaar in de kwartfinales verloor in Parijs. Eind 2022 schreef hij wel de US Open op zijn naam. "Ik ben nog altijd dezelfde speler als vorig jaar, maar ik ben wel wat volwassener. Mentaal ben ik beter geworden", aldus de nummer 1 van de wereld. "En ik kan nu beter lezen wat er gebeurt op de baan."

Nadal had op zijn twintigste Roland Garros al eens gewonnen. "Ik weet niet of ik sterker ben dan hij op deze leeftijd. We hebben het over een andere tijd. Hij heeft geweldig gepresteerd op mijn leeftijd, dus ik kan daar eigenlijk geen antwoord op geven."

Eerste tegenstander

Alcaraz neemt het in de eerste ronde op tegen de Italiaan Flavio Cobolli. Roland Garros begint zondag.

Meer uit Sport

Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

5 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

6 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

22 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

2 dagen geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

2 dagen geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

2 dagen geleden