
Alcaraz droomt van dubbelen met Nadal op Spelen Parijs
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz zou het geweldig vinden om volgend jaar op de Olympische Spelen van Parijs een koppel te vormen met Rafael Nadal. De 20-jarige Alcaraz geldt de komende weken in Parijs als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel op Roland Garros, terwijl veertienvoudig kampioen Nadal (36) ontbreekt.
"Voor mij zou het een droom zijn om met hem te dubbelen op de Spelen", zei Alcaraz. "Laten we afwachten hoe hij herstelt en het gaat doen dit jaar. Ik hoop dat het allemaal voorspoedig gaat verlopen. Het is onwerkelijk om dit jaar zonder Rafa te spelen. Als tennisfan heb ik altijd naar hem gekeken. Hopelijk zien we hem volgend jaar weer terug op 100 procent."
Nadal maakte vlak voor Roland Garros bekend dat hij een pauze inlast en 2024 waarschijnlijk zijn laatste seizoen gaat worden. In zijn afscheidsjaar worden de olympische titels verdeeld op het gravel van Roland Garros.
Focus op Alcaraz
Bij de absentie van Nadal zijn veel ogen gericht op Alcaraz, die vorig jaar in de kwartfinales verloor in Parijs. Eind 2022 schreef hij wel de US Open op zijn naam. "Ik ben nog altijd dezelfde speler als vorig jaar, maar ik ben wel wat volwassener. Mentaal ben ik beter geworden", aldus de nummer 1 van de wereld. "En ik kan nu beter lezen wat er gebeurt op de baan."
Nadal had op zijn twintigste Roland Garros al eens gewonnen. "Ik weet niet of ik sterker ben dan hij op deze leeftijd. We hebben het over een andere tijd. Hij heeft geweldig gepresteerd op mijn leeftijd, dus ik kan daar eigenlijk geen antwoord op geven."
Eerste tegenstander
Alcaraz neemt het in de eerste ronde op tegen de Italiaan Flavio Cobolli. Roland Garros begint zondag.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Atlete Lieke Klaver is haar outdoorseizoen begonnen met de derde plaats op de 400 meter in de Diamond League-meeting in Doha (Qatar). De Europees kampioene indoor liep een tijd van 51,12 seconden. Ze was niet opgewassen tegen de snelle Salwa Eid Naser uit Bahrein, die won in 49,83. De Poolse Natalia Bukowiecka eindigde als tweede in 50,92.
4 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Rome. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in de halve eindstrijd: 6-3 7-6 (4).
5 uur geledenTAGLIACOZZO (ANP) - Juan Ayuso heeft de zevende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Spanjaard van UAE Team Emirates was in de eerste etappe met finish bergop de beste voor zijn Mexicaanse ploeggenoot Isaac del Toro en de Colombiaan Egan Bernal.
5 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Emilia-Romagna de zevende tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,360 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri, die in de McLaren de snelste tijd van 1.16,545 neerzette. De Engelsman Lando Norris klokte in zijn McLaren met 0,032 seconde achterstand de tweede tijd. De Spanjaard Carlos Sainz reed in zijn Williams de derde tijd.
8 uur geledenAGURAIN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De 24-jarige renster van SD Worx - Protime was na 148,5 kilometer tussen Zumarraga en Agurain de beste in de massasprint. Ze bleef de Britse Millie Couzens en de Franse Margaux Vigié voor.
9 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen ziet zichzelf zeker niet als favoriet voor de zege bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De viervoudig wereldkampioen, die de laatste drie races in Imola won, denkt dat zijn Red Bull het gat met McLaren nog niet heeft weten te dichten. "We zetten kleine stapjes voorwaarts", stelt Verstappen. "Maar het verschil is denk ik nog groot."
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Luciano Valente van FC Groningen heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van twee wedstrijden gekregen, waarvan één voorwaardelijk. Dat meldt de club op X. Door de straf mist de middenvelder zondag de laatste competitiewedstrijd bij PEC Zwolle.
12 uur geleden