Alcaraz droomt van dubbelen met Nadal op Spelen Parijs
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz zou het geweldig vinden om volgend jaar op de Olympische Spelen van Parijs een koppel te vormen met Rafael Nadal. De 20-jarige Alcaraz geldt de komende weken in Parijs als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel op Roland Garros, terwijl veertienvoudig kampioen Nadal (36) ontbreekt.
"Voor mij zou het een droom zijn om met hem te dubbelen op de Spelen", zei Alcaraz. "Laten we afwachten hoe hij herstelt en het gaat doen dit jaar. Ik hoop dat het allemaal voorspoedig gaat verlopen. Het is onwerkelijk om dit jaar zonder Rafa te spelen. Als tennisfan heb ik altijd naar hem gekeken. Hopelijk zien we hem volgend jaar weer terug op 100 procent."
Nadal maakte vlak voor Roland Garros bekend dat hij een pauze inlast en 2024 waarschijnlijk zijn laatste seizoen gaat worden. In zijn afscheidsjaar worden de olympische titels verdeeld op het gravel van Roland Garros.
Focus op Alcaraz
Bij de absentie van Nadal zijn veel ogen gericht op Alcaraz, die vorig jaar in de kwartfinales verloor in Parijs. Eind 2022 schreef hij wel de US Open op zijn naam. "Ik ben nog altijd dezelfde speler als vorig jaar, maar ik ben wel wat volwassener. Mentaal ben ik beter geworden", aldus de nummer 1 van de wereld. "En ik kan nu beter lezen wat er gebeurt op de baan."
Nadal had op zijn twintigste Roland Garros al eens gewonnen. "Ik weet niet of ik sterker ben dan hij op deze leeftijd. We hebben het over een andere tijd. Hij heeft geweldig gepresteerd op mijn leeftijd, dus ik kan daar eigenlijk geen antwoord op geven."
Eerste tegenstander
Alcaraz neemt het in de eerste ronde op tegen de Italiaan Flavio Cobolli. Roland Garros begint zondag.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
58 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
11 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
23 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geleden