Alcaraz blijft wachten op eerste toernooizege sinds Wimbledon
BUENOS AIRES (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz wacht al bijna acht maanden op een toernooizege. In Buenos Aires strandde de nummer 2 van de wereld in de halve finales. De Chileen Nicolás Jarry was in de Argentijnse hoofdstad verrassend te sterk voor de titelverdediger. De setstanden waren 7-6 (2) en 6-3 in het voordeel van Jarry, die in de finale de Argentijn Facundo Díaz Acosta treft.
Alcaraz speelde in Buenos Aires zijn eerste toernooi sinds zijn uitschakeling vorige maand door de Duitser Alexander Zverev in de kwartfinales van de Australian Open. Zijn laatste toernooizege dateert al van afgelopen zomer, toen de 20-jarige Spanjaard Wimbledon won. Sindsdien speelde hij negen toernooien zonder succes.
Díaz Acosta versloeg in de andere halve finale zijn landgenoot Federico Coria in twee sets: 6-2 6-3.
"Dit is een pijnlijke nederlaag", sprak Alcaraz op de baan. "Er is veel ruimte voor verbetering. Ik speelde niet slecht, maar ik ben nog ver verwijderd van mijn echte niveau." Jarry had eerder twee keer verloren van de acht jaar jongere Spanjaard. "Drie keer is scheepsrecht", zei de Chileen na zijn zege. "Carlos is een van de beste spelers ter wereld. Het was fysiek erg zwaar. Dit betekent veel voor me."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
17 uur geleden