Alcaraz als eerste naar finale van tennistoernooi Rome
ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Rome. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in de halve eindstrijd: 6-3 7-6 (4).
De 22-jarige Alcaraz kwam in de eerste set met 2-0 voor en gaf die voorsprong niet meer weg. In de tweede set verloor de Spanjaard zijn eerste twee servicebeurten, maar knokte hij zich toch weer naar een voorsprong (5-4). Alcaraz miste bij een voorsprong van 6-5 zijn eerste wedstrijdpunt tegen de 23-jarige nummer 9 van de wereld. Maar hij sloeg in de tiebreak alsnog toe.
Alcaraz stuit in de finale op de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner of de Amerikaan Tommy Paul.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft met minimaal verschil de marathon van New York gewonnen. Hij rende na 42,195 kilometer samen met zijn landgenoot Alexander Mutiso door het finishlint. De fotofinish wees uit dat hij 0,16 seconde sneller was. Beide atleten kregen een tijd van 2.08.09 achter hun naam.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud is voor de tweede keer Nederlands kampioen op de massastart geworden. De wereldkampioene op het onderdeel was bij de NK afstanden na zestien ronden de beste van een trio met haar twee ploeggenoten Bente Kerkhoff en Merel Conijn op de plaatsen twee en drie.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen op de 1000 meter geworden. De wereldkampioen op de 500 meter was bij de NK afstanden in Heerenveen met 1.13,59 sneller dan teamgenote Marrit Fledderus en titelverdedigster Jutta Leerdam.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York niet uitgelopen. De titelverdediger haakte al redelijk vroeg in de wedstrijd af bij de koplopers en besloot rond het 30-kilometerpunt de strijd te staken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sifan Hassan is er niet in geslaagd haar debuut in de marathon van New York op te sieren met de zege. De olympisch kampioene kwam al redelijk vroeg in de wedstrijd in de problemen en moest een trio Keniaanse rivalen laten gaan. Ze stortte in de slotfase in en eindigde als zesde in 2.24.43.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner neemt met de eindzege op het masterstoernooi van Parijs de eerste plaats op de wereldranglijst weer over van Carlos Alcaraz. De 24-jarige Italiaan versloeg in de finale de Canadees Felix Auger-Aliassime met 6-4 7-6 (4).
2 uur geleden