Albon heeft maar één doel: bij Red Bull blijven
SAKHIR (ANP) - Alexander Albon weet wat hij moet doen om volgend jaar in de Formule 1 weer voor Red Bull te mogen rijden. "Ik heb nog drie races om te laten zien wat ik kan", zegt de Thaise coureur, teamgenoot van Max Verstappen, in de aanloop naar de Grote Prijs van Bahrein. "De meeste coureurs hebben ook een plan-B, maar ik heb alleen plan-A: bij dit team blijven. Ik focus me op de komende drie races, verder denk ik nergens aan."
Albon (24) staat ook in zijn tweede seizoen bij Red Bull wel heel nadrukkelijk in de schaduw van Verstappen. De Thai, geboren in Groot-Brittannië, wist pas één keer het podium te halen. Al geruime tijd wordt gespeculeerd over de toekomst van Albon. Red Bull zou graag een sterkere teamgenoot willen hebben voor Verstappen, zodat de Oostenrijkse renstal beter kan concurreren met Mercedes.
De namen van de Duitser Nico Hülkenberg en de Mexicaan Sergio Pérez, die weg moet bij Racing Point, zingen rond. De 33-jarige Hülkenberg heeft dit jaar geen vast stoeltje in de Formule 1, maar viel wel al twee keer in bij Racing Point en reed beide races in de punten.
De Formule 1-coureurs racen twee weken achter elkaar in Bahrein. Op 13 december is de laatste GP van het seizoen in Abu Dhabi. In de WK-stand neemt Albon de negende plaats in met 70 punten. Verstappen heeft 100 punten meer en staat op de derde plek.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
3 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
5 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
11 uur geleden