Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albon heeft maar één doel: bij Red Bull blijven

Albon heeft maar één doel: bij Red Bull blijven

SAKHIR (ANP) - Alexander Albon weet wat hij moet doen om volgend jaar in de Formule 1 weer voor Red Bull te mogen rijden. "Ik heb nog drie races om te laten zien wat ik kan", zegt de Thaise coureur, teamgenoot van Max Verstappen, in de aanloop naar de Grote Prijs van Bahrein. "De meeste coureurs hebben ook een plan-B, maar ik heb alleen plan-A: bij dit team blijven. Ik focus me op de komende drie races, verder denk ik nergens aan."

Albon (24) staat ook in zijn tweede seizoen bij Red Bull wel heel nadrukkelijk in de schaduw van Verstappen. De Thai, geboren in Groot-Brittannië, wist pas één keer het podium te halen. Al geruime tijd wordt gespeculeerd over de toekomst van Albon. Red Bull zou graag een sterkere teamgenoot willen hebben voor Verstappen, zodat de Oostenrijkse renstal beter kan concurreren met Mercedes.

De namen van de Duitser Nico Hülkenberg en de Mexicaan Sergio Pérez, die weg moet bij Racing Point, zingen rond. De 33-jarige Hülkenberg heeft dit jaar geen vast stoeltje in de Formule 1, maar viel wel al twee keer in bij Racing Point en reed beide races in de punten.

De Formule 1-coureurs racen twee weken achter elkaar in Bahrein. Op 13 december is de laatste GP van het seizoen in Abu Dhabi. In de WK-stand neemt Albon de negende plaats in met 70 punten. Verstappen heeft 100 punten meer en staat op de derde plek.

Meer uit Sport

Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 uur geleden
Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

7 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

23 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

1 dag geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

1 dag geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

1 dag geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

1 dag geleden