Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albert Heijn opent zestigste winkel in België

Albert Heijn opent zestigste winkel in België

MERCHTEM (ANP) - Albert Heijn opent woensdag zijn zestigste Belgische winkel, in Merchtem nabij Brussel. De grootgrutter uit Zaandam zit nu een decennium bij de zuiderburen en wil graag verder groeien in het land.

De supermarktketen heeft dit jaar nog meer winkelopeningen gepland in Vlaanderen, waaronder een eerste Albert Heijn XL in Mechelen. Op den duur moeten er zeker honderd vestigingen in België zijn. Ook wordt de thuisbezorgdienst steeds verder uitgebreid. Eerder deze maand werd al de opening van 25 onbemande Albert Heijn to go's op kantoorlocaties in België aangekondigd. Om de groei in winkels en online bij te benen zoekt de super dit jaar zo'n 500 nieuwe medewerkers.

Albert Heijn viert deze week ook het tienjarig bestaan in België. Het koopgedrag van Belgen is wel wat anders dan dat van Nederlanders, heeft de keten gemerkt. Vooral de stroopwafels zijn geliefd in België. In tien jaar werden er zo'n 20 miljoen verkocht. Ook roze koeken, pindakaas, krentenbollen, kibbeling en de oosterse keuken vielen in de smaak.

Andere producten deden het minder goed. "We hebben aan ons assortiment moeten sleutelen", blikt Raf Van den Heuvel, general manager van Albert Heijn België, terug. "Zo lopen we in België niet echt warm voor zoete mayonaise en ook verse melk is niet ons ding. De Belg wil houdbare melk."

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

4 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

5 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

5 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

6 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

7 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

7 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden