Albert Heijn opent vijftigste supermarkt in België
ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn heeft in Maasmechelen zijn vijftigste Belgische filiaal geopend. De grootgrutter uit Zaandam ziet dit als een "mooie mijlpaal" in de ambitie om nog tientallen vestingen te openen bij de zuiderburen. De Nederlanders mikken op een iets sterkere uitbreiding in België dan eerder aangegeven.
"We willen uiteindelijk naar honderd winkels. We zijn dus druk bezig om de komende periode weer mooie winkels te openen", zegt directeur Raf van den Heuvel van AH België. Vorig jaar werd nog gecommuniceerd dat de keten in het land zeker tachtig filialen wilde hebben.
De super is inmiddels niet meer de enige Nederlandse speler in het Belgische supermarktlandschap. Grote rivaal Jumbo opende er in november de eerste winkel en heeft eveneens grootse plannen. Jumbo had eerder al aangegeven ruimte te zien voor zeker honderd vestigingen in het land.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
23 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
18 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
21 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 dag geleden