Albert Heijn: onze distributiecentra liggen vol
ZAANSTAD (ANP) - De distributiecentra van Albert Heijn liggen vol en momenteel worden meer mensen ingezet in winkels en bij de bevoorrading. Consumenten worden opgeroepen "boodschappen te doen zoals u dat normaal ook doet". Dat staat onder meer in een e-mail die Albert Heijn vrijdagavond heeft gestuurd aan klanten.
Aangekondigd met "Belangrijk nieuwsbericht Albert Heijn" legt de supermarktketen uit wat er voor en achter de schermen allemaal gebeurt zodat mensen gewoon hun boodschappen kunnen doen. Er wordt hard gewerkt om de schappen goed gevuld te houden, schrijft directeur Marit van Egmond van Albert Heijn in de e-mail.
De supermarktketen heeft ook een paginagrote advertentie in de zaterdageditie van De Telegraaf gezet waarin Van Egmond die boodschap nog eens herhaalt. De directeur vraagt klanten daarin zoveel mogelijk te betalen met pin of mobiele telefoon en gebruik te maken van zelfscan. "Zo beperken we hand-op-hand contact, in lijn met advies van het RIVM."
Premier Mark Rutte riep eerder vrijdag Nederlanders op te stoppen met hamsteren van bijvoorbeeld wc-papier en voedsel. Dat is volgens hem onnodig en treft mensen die overdag hard aan het werk zijn en erna lege schappen aantreffen.
In de mail zegt Albert Heijn wegens het coronavirus ook strenge richtlijnen te volgen met betrekking tot hygiëne. Zo wassen medewerkers vaak en goed de handen. Bezorgers hebben desinfecterende gel en bezorgen niet meer tot in de keuken, maar zetten bestellingen bij de voordeur neer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
10 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
14 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
19 uur geleden