Albert Heijn-moeder stelt beleggers op Amsterdamse beurs teleur
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize is woensdag als grootste verliezer van de AEX-index van de Amsterdamse beurs geëindigd. Het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn kon de opgelopen kosten niet volledig compenseren met hogere verkoopprijzen, wat de winstmarges raakte.
Ahold Delhaize sloot uiteindelijk 5,2 procent lager. Het bedrijf meldde dat de omzet in het eerste kwartaal gestegen was, maar topman Frans Muller benadrukte dat het ook de rol van het supermarktconcern is "om de prijzen zo laag mogelijk te houden". Webwinkel bol.com, een onderdeel van Ahold Delhaize dat apart naar de beurs gaat, zette 7 procent minder om dan een jaar eerder.
De AEX-index zelf eindigde met een aanzienlijke winst van 1,9 procent op 682,70 punten. Met name de chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren in trek, met winsten tot 5,2 procent. De sterkste stijger was techinvesteerder Prosus (plus 7,1 procent), die wat herstelde van de eerdere verliezen na zorgen over het Chinese internet- en gamesconcern Tencent. Daarin heeft Prosus een groot belang.
Alfen
In de MidKap maakte Alfen goede sier met zijn resultaten over het afgelopen kwartaal. De energiespecialist blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's en zag de omzet flink stijgen. Het aandeel eindigde 16 procent hoger. De index voor middelgrote beursfondsen zelf steeg 1,8 procent tot 988,34 punten.
De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 2,2 procent. In Frankfurt steeg TUI 3 procent. Het grootste reisbureau ter wereld verwacht dit jaar weer winst te maken dankzij een herstel van de vakantieboekingen na de coronapandemie. Thyssenkrupp dikte ruim 11 procent aan. Het Duitse industriële concern verhoogde zijn omzetverwachting na sterke kwartaalcijfers.
Bayer
Bayer zakte 6,2 procent. De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om het beroep van het Duitse chemieconcern tot afwijzing van claims van consumenten die beweren kanker te hebben gekregen van de onkruidverdelger Roundup, niet in overweging te nemen.
In Zürich daalde Roche 7,3 procent na tegenvallende onderzoeksresultaten van een nieuw kankermedicijn van de Zwitserse farmaceut. Swedish Match steeg bijna 9 procent in Stockholm. De Zweedse producent van rookvrije tabak is akkoord gegaan met een overnamebod van dik 15 miljard euro door de Amerikaanse sigarettenfabrikant Philip Morris.
De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0541 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 5,6 procent meer op 105,34 dollar. Brentolie werd 5 procent duurder op 107,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas is somberder over de resultaten dit jaar. Door onzekerheid over de economische gevolgen van oorlogen kijken consumenten kritischer naar de prijs. Daardoor stelt het bedrijf onder andere zijn verwachtingen over de winstgevendheid en omzet naar beneden bij.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse staat mag van Brussel een minderheidsbelang nemen in de Frans-Duitse wapenfabrikant KNDS, die onder meer Leopard 2-gevechtstanks maakt. De Europese Commissie heeft vanuit het mededingingsrecht geen bezwaar en keurt de verkoop goed.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Chipmaker Intel ging donderdag stevig omhoog op de beurzen in New York na uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president heeft Apple ingestemd om samen met Intel zijn chips te ontwerpen en te produceren in de Verenigde Staten. Trump gaf geen verdere details over de samenwerking. De Amerikaanse regering investeerde vorig jaar al miljarden in Intel om de chipproductie in eigen land te stimuleren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft vorig jaar meer brievenbussen weggehaald dan in eerdere jaren. Door heel Nederland verdwenen bijna achthonderd brievenbussen. De betrouwbaarheid van de postbezorging is daarnaast gelijk gebleven en lag in 2025 opnieuw ruim onder de wettelijke norm, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) donderdag in een jaarlijkse monitor van de post- en pakketmarkt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is vanaf volgende week vooraf te bestellen, kondigt uitgever Rockstar Games aan. De komst van de game Grand Theft Auto VI is meermaals uitgesteld en moet volgens de planning in november verschijnen.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendbureau Randstad maakt zich zorgen over het groeiende aantal werkenden dat uitvalt door stress- of burn-outklachten. Daardoor stijgt het psychisch verzuim op de krappe arbeidsmarkt in Nederland al een aantal jaar. "Dat is op zich wel een zorgwekkende trend", zei arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad donderdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Maersk is er klaar voor om weer door de Straat van Hormuz te varen, maar wacht op een bevestiging dat het veilig kan. De grote Deense rederij zegt de ondertekening van de tijdelijke overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Iran te verwelkomen. Heropening van de belangrijke zeestraat is onderdeel van het voorlopige akkoord.
4 uur geleden