
Albert Heijn komt met ouderenuurtje in supermarkten
ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn heeft vanaf maandag een speciaal uurtje voor ouderen. Mensen van boven de 70 kunnen dan op werkdagen tussen 07.00 en 08.00 uur terecht voor hun boodschappen voordat de winkel voor iedereen opengaat.
Op die manier lopen ze minder risico het coronavirus op te lopen en hebben ze minder kans om mis te grijpen. In diverse andere landen hadden supermarkten al speciale openstellingen voor ouderen en soms ook voor zorgpersoneel. Vanuit de politiek waren de supermarkten al opgeroepen om met zo'n uur te komen.
Albert Heijn roept zijn andere klanten op rekening te houden met de extra openstelling en dan niet ook te komen. Het bedrijf vraagt verder alle klanten anderhalve meter afstand te houden, ook tot de kassamedewerkers en de vakkenvullers. Daartoe riep premier Mark Rutte woensdag ook al op.
Om het personeel bij de kassa's te beschermen heeft Albert Heijn plexiglazen scheidingswanden aangebracht en wordt een streep getrokken om aan te geven hoeveel afstand anderhalve meter is. Verder riepen de supermarkten al op zo veel mogelijk met pin te betalen in plaats van met contant geld.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om natuurbranden snel te kunnen opsporen, voert de brandweer in een aantal regio's surveillances uit vanuit de lucht. Dat zegt Edwin Kok, coƶrdinator van de Taskforce Natuurbranden bij Brandweer Nederland. Ook staat er sinds dinsdag een blushelikopter klaar bij Defensie, zodat die sneller inzetbaar is bij een natuurbrand.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige vrouw die op 1 februari dood werd gevonden in een woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West, had ruim veertig snij- en steekwonden. Haar partner, de 32-jarige Khalid A., heeft bekend dat hij deze heeft toegebracht.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheidsmaatregelen op defensielocaties worden aangescherpt wegens een toegenomen dreiging, meldt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). De zogeheten 'alert state' wordt verhoogd van het eerste naar het tweede niveau, van de zes.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Van zaterdag 24 mei tot maandagochtend 2 juni rijden er geen treinen tussen Zwolle en Deventer. Er wordt dan gewerkt aan de bovenleiding. De NS laat weten dat de werkzaamheden op 2 juni naar verwachting om 02.00 uur klaar zijn. In de ochtendspits rijden die maandag dus weer treinen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-minister van Financiƫn Steven van Weyenberg (D66) is in de gemeenteraad benoemd tot nieuwe woningbouwwethouder van Amsterdam. Hij volgt Reinier van Dantzig op, die om gezondheidsredenen zijn taken neerlegde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van een poging Johnny de Mol af te persen, heeft de rechters in die zaak gewraakt. Dat bevestigt de rechtbank in Amsterdam na berichtgeving van het AD. De zaak waarin Karim A. uit Utrecht verdachte is, dient donderdag.
3 uur geleden