Albert Heijn in Best ontruimd na vrijkomen koelgas
BEST (ANP) - Een Albert Heijn in Best is zaterdagochtend ontruimd vanwege een lek waarbij koelgas vrijkwam in de winkel. In totaal is zo'n 35 kilo gas vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de brandweer Brabant-Zuidoost na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gas, ook wel R134A genaamd, ontneemt zuurstof in de ruimte, waardoor het in hoge concentraties mensen kan verstikken.
Een aantal mensen hebben het gas mogelijk ingeademd. Doordat het gas in de Albert Heijn een "vrij lage concentratie" had, kon het volgens de woordvoerder "geen schade toebrengen". Voor de zekerheid is een ambulance opgeroepen voor als mensen toch geïrriteerde luchtwegen kregen. Niemand is meegenomen naar het ziekenhuis voor verdere controle.
Inmiddels is het lek gedicht. Wanneer en hoe het lek ontstond, is onduidelijk. De monteur en een adviseur van de brandweer zijn nog voor controle in de Albert Heijn aan de Boterhoek.
Advies
Na ventilatie mag de supermarkt bepalen of die vandaag nog open kan. De brandweer adviseert wel om eerst in gesprek te gaan met een deskundige. Die kan vaststellen of het gas mogelijk effect heeft gehad op de levensmiddelen in de supermarkt.
Het koelgas is een broeikasgas, dat als het vrijkomt kan bijdragen aan de opwarming van de aarde. "De hoeveelheid van 35 kilo is op dit moment dusdanig laag dat we zonder problemen de supermarkt kunnen ventileren", zegt de brandweerwoordvoerder. "De verwachte impact op het milieu is minimaal."
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
10 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
12 uur geleden