Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albert Heijn in Best ontruimd na vrijkomen koelgas

Albert Heijn in Best ontruimd na vrijkomen koelgas

BEST (ANP) - Een Albert Heijn in Best is zaterdagochtend ontruimd vanwege een lek waarbij koelgas vrijkwam in de winkel. In totaal is zo'n 35 kilo gas vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de brandweer Brabant-Zuidoost na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gas, ook wel R134A genaamd, ontneemt zuurstof in de ruimte, waardoor het in hoge concentraties mensen kan verstikken.

Een aantal mensen hebben het gas mogelijk ingeademd. Doordat het gas in de Albert Heijn een "vrij lage concentratie" had, kon het volgens de woordvoerder "geen schade toebrengen". Voor de zekerheid is een ambulance opgeroepen voor als mensen toch geïrriteerde luchtwegen kregen. Niemand is meegenomen naar het ziekenhuis voor verdere controle.

Inmiddels is het lek gedicht. Wanneer en hoe het lek ontstond, is onduidelijk. De monteur en een adviseur van de brandweer zijn nog voor controle in de Albert Heijn aan de Boterhoek.

Advies

Na ventilatie mag de supermarkt bepalen of die vandaag nog open kan. De brandweer adviseert wel om eerst in gesprek te gaan met een deskundige. Die kan vaststellen of het gas mogelijk effect heeft gehad op de levensmiddelen in de supermarkt.

Het koelgas is een broeikasgas, dat als het vrijkomt kan bijdragen aan de opwarming van de aarde. "De hoeveelheid van 35 kilo is op dit moment dusdanig laag dat we zonder problemen de supermarkt kunnen ventileren", zegt de brandweerwoordvoerder. "De verwachte impact op het milieu is minimaal."

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

7 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

11 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

11 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

11 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

11 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

14 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

22 uur geleden