Albert Heijn in Best ontruimd na vrijkomen koelgas
BEST (ANP) - Een Albert Heijn in Best is zaterdagochtend ontruimd vanwege een lek waarbij koelgas vrijkwam in de winkel. In totaal is zo'n 35 kilo gas vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de brandweer Brabant-Zuidoost na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gas, ook wel R134A genaamd, ontneemt zuurstof in de ruimte, waardoor het in hoge concentraties mensen kan verstikken.
Een aantal mensen hebben het gas mogelijk ingeademd. Doordat het gas in de Albert Heijn een "vrij lage concentratie" had, kon het volgens de woordvoerder "geen schade toebrengen". Voor de zekerheid is een ambulance opgeroepen voor als mensen toch geïrriteerde luchtwegen kregen. Niemand is meegenomen naar het ziekenhuis voor verdere controle.
Inmiddels is het lek gedicht. Wanneer en hoe het lek ontstond, is onduidelijk. De monteur en een adviseur van de brandweer zijn nog voor controle in de Albert Heijn aan de Boterhoek.
Advies
Na ventilatie mag de supermarkt bepalen of die vandaag nog open kan. De brandweer adviseert wel om eerst in gesprek te gaan met een deskundige. Die kan vaststellen of het gas mogelijk effect heeft gehad op de levensmiddelen in de supermarkt.
Het koelgas is een broeikasgas, dat als het vrijkomt kan bijdragen aan de opwarming van de aarde. "De hoeveelheid van 35 kilo is op dit moment dusdanig laag dat we zonder problemen de supermarkt kunnen ventileren", zegt de brandweerwoordvoerder. "De verwachte impact op het milieu is minimaal."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
12 uur geleden