Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albert Heijn gaat grote steden vanaf 2023 emissieloos bevoorraden

Albert Heijn gaat grote steden vanaf 2023 emissieloos bevoorraden

ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn gaat zijn winkels in de vier grote steden uiterlijk eind volgend jaar volledig bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Ook de thuisbezorging van boodschappen gebeurt dan elektrisch. Den Haag is dit jaar al aan de beurt. In 2023 wordt de maatregel achtereenvolgens ook in Rotterdam, Utrecht en Amsterdam geïmplementeerd. Vanaf 2024 moeten alle niet-elektrische vrachtwagens die de overige winkels bevoorraden op biobrandstoffen rijden.

"De vraag naar transport groeit, mede door de populariteit van thuisbezorging", ziet Constantijn Ninck Blok, die bij Albert Heijn directeur logistiek en keten is. "Tegelijkertijd willen we de uitstoot van CO2 zo snel mogelijk verminderen. We zien het als onze verantwoordelijkheid om hierin snel grote stappen te zetten."

De maatregel van Albert Heijn geldt alleen voor de stadscentra van de steden. In die gebieden willen de grote steden vanaf 2025 zogeheten zero-emissiezones instellen. In 2030 mogen er dan, na een overgangsperiode, geen bezorgauto's en vrachtwagens meer rijden die CO2 uitstoten.

Om de overstap naar elektrisch bezorgen mogelijk te maken, schaft Albert Heijn samen met zijn vervoerders meer elektrische vrachtwagens en bezorgauto's aan. Daarnaast moet een efficiëntere planning van ritten en laadmomenten de snellere overstap ondersteunen.

Meer uit Financieel

Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

1 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

2 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

3 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

6 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

7 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

8 uur geleden