Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albert Heijn en Jumbo schermen kassa's af met plexiglas

Albert Heijn en Jumbo schermen kassa's af met plexiglas

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn en Jumbo plaatsen deze week plexiglas bij de kassa's om medewerkers te beschermen tegen het coronavirus. Albert Heijn doet dit bij alle 950 vestigingen, maar ook bij de filialen van Etos. Bij Jumbo gaat het om 670 vestigingen.

Albert Heijn is dinsdagavond begonnen met de operatie en verwacht dat die enkele dagen duurt. "Het gaat om vier schermen per winkel. Elke supermarkt krijgt het plexiglas bij drie kassa's en de servicebalie om het fysieke contact tussen de klanten en medewerkers te voorkomen", zegt een woordvoerster van Albert Heijn. Jumbo zegt de komende dagen alle kassa's te willen afschermen, mits er voldoende plexiglas leverbaar is.

Tevens wordt op de vloer bij de kassa's van de supermarkten tape aangebracht om klanten erop te wijzen dat ze 1,5 meter afstand van elkaar moeten zien te betrachten. "Bij het afrekenen is deze afstand niet mogelijk. De veiligheid en gezondheid van onze collega’s is belangrijk, daarom hebben we besloten alle winkels zo snel mogelijk te voorzien van plexiglas platen", zegt de woordvoerster van Albert Heijn. "In combinatie met het plaatsen van tape op de vloer, zorgen we ook voor onze kassamedewerkers voor een veilige werkplek."

Schermen

De schermen hangen ongeveer 10 centimeter boven het betaalplateau. Albert Heijn raadt klanten aan de boodschappen vooral te pinnen met een bankpas of de mobiele telefoon. Klanten die toch contant afrekenen, overhandigen het geld via het betaalplateau aan de kassamedewerker.

De Nederlandse supermarkten pleiten voor een verbod op het betalen met contant geld in de winkels vanwege de coronacrisis. Die oproep doet branchevereniging CBL in een brandbrief aan premier Rutte.

Meer uit Binnenland

Nog een kleine honderd jeneverbesstruiken over na brand Oostrum

OOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.

43 minuten geleden
Waterschap stelt grondwaterverbod in om natuur Zuidoost-Drenthe

ALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.

48 minuten geleden
Wethouder Van der Horst ontkent achterhouden kosten Oostbrug

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.

3 uur geleden
Dag voor zonsverduistering nog veel vraag naar eclipsbrillen

DEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn dinsdag nog op zoek naar eclipsbrillen om de gedeeltelijke zonsverduistering woensdagavond te kunnen aanschouwen. Bij winkels op tal van plekken zijn de speciale brillen uitverkocht, bij sommige winkels waar ze nog wel te koop zijn, stonden mensen in de rij.

6 uur geleden
Organisaties van introductieweken treffen maatregelen om hitte

UTRECHT (ANP) - De organisaties van de introductieweken voor nieuwe studenten treffen maatregelen vanwege het hete weer. Deze week zijn de introweken van Groningen, Leiden en Utrecht. Ook zijn ontgroeningen bij een aantal studentenverenigingen begonnen, zoals bij het Amsterdamse studentenkorps A.S.C./A.V.S.V.

9 uur geleden
Rivierafvoeren historisch laag, einde droogte nog niet in zicht

DEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn is met 615 kubieke meter per seconde "lager dan ooit gemeten", meldt Rijkswaterstaat (RWS) in de wekelijkse droogtemonitor. Ook de afvoer van de Maas is laag, grondwaterstanden zijn op de meeste plaatsen laag tot extreem laag en het waterpeil van het IJsselmeer daalt. "Het einde van de droogte is niet in zicht", aldus Rijkswaterstaat.

9 uur geleden
Politie bekeurt Friese boeren voor trekkers op de snelweg

WIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond in het noorden van Friesland op de A31 reden, krijgen een bekeuring, zegt de politie. Op de snelweg rijden met een landbouwvoertuig is niet toegestaan. De boeren waren de snelweg opgegaan na een protestactie in Sexbierum tegen het stikstofbeleid van het kabinet.

9 uur geleden