Albert Heijn en Jumbo schermen kassa's af met plexiglas
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn en Jumbo plaatsen deze week plexiglas bij de kassa's om medewerkers te beschermen tegen het coronavirus. Albert Heijn doet dit bij alle 950 vestigingen, maar ook bij de filialen van Etos. Bij Jumbo gaat het om 670 vestigingen.
Albert Heijn is dinsdagavond begonnen met de operatie en verwacht dat die enkele dagen duurt. "Het gaat om vier schermen per winkel. Elke supermarkt krijgt het plexiglas bij drie kassa's en de servicebalie om het fysieke contact tussen de klanten en medewerkers te voorkomen", zegt een woordvoerster van Albert Heijn. Jumbo zegt de komende dagen alle kassa's te willen afschermen, mits er voldoende plexiglas leverbaar is.
Tevens wordt op de vloer bij de kassa's van de supermarkten tape aangebracht om klanten erop te wijzen dat ze 1,5 meter afstand van elkaar moeten zien te betrachten. "Bij het afrekenen is deze afstand niet mogelijk. De veiligheid en gezondheid van onze collega’s is belangrijk, daarom hebben we besloten alle winkels zo snel mogelijk te voorzien van plexiglas platen", zegt de woordvoerster van Albert Heijn. "In combinatie met het plaatsen van tape op de vloer, zorgen we ook voor onze kassamedewerkers voor een veilige werkplek."
Schermen
De schermen hangen ongeveer 10 centimeter boven het betaalplateau. Albert Heijn raadt klanten aan de boodschappen vooral te pinnen met een bankpas of de mobiele telefoon. Klanten die toch contant afrekenen, overhandigen het geld via het betaalplateau aan de kassamedewerker.
De Nederlandse supermarkten pleiten voor een verbod op het betalen met contant geld in de winkels vanwege de coronacrisis. Die oproep doet branchevereniging CBL in een brandbrief aan premier Rutte.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
6 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
9 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
9 uur geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.
10 uur geleden