Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albert Heijn en innocent voeren statiegeld in op sapflessen

Albert Heijn en innocent voeren statiegeld in op sapflessen

ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn gaat statiegeld op alle plastic sapflessen invoeren. Ook sap- en smoothiemerk innocent gaat dat doen. Beide bedrijven maken gebruik van een mogelijkheid die sinds deze week bestaat.

Voor plastic flessen en flesjes waarin frisdrank, water én sappen waar suiker of water aan toe is gevoegd geldt al langer een statiegeldverplichting. Voor pure sappen is die er niet en er mocht tot voor kort zelfs geen statiegeld worden geïnd. Innocent voerde daar al sinds de invoering van het statiegeld op de kleine flesjes halverwege vorig jaar actie voor door middel van advertenties en het verzamelen van handtekeningen.

Het sapmerk stelt dan ook blij te zijn dat de mogelijkheid om vrijwillig mee te doen nu wordt geboden door Statiegeld Nederland. "Innocent strijdt al bijna een jaar voor dit doel."

Verduurzaming

Albert Heijn op zijn beurt stelt dat de stap ook voor duidelijkheid zorgt voor klanten. Op alle plastic flessen frisdrank, water en sap van het eigen AH-merk zit nu statiegeld. Ook kunnen nu nog meer flessen worden ingezameld en gerecycled.

De supermarktketen zette al eerder stappen in de verduurzaming van plastic flessen. Zo zitten alle verse sappen in flessen van 100 procent gerecycled PET die, door afwasbare etiketten, ook nog eens 100 procent recyclebaar zijn. Ook werd de navulbare fles voor versgeperst sinaasappelsap geïntroduceerd, een duurzaam alternatief voor de plastic wegwerpflessen. Daarvan zijn er inmiddels 42.000 verkocht.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten lager na publicatie Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.

42 minuten geleden
Rechters wijzen onderzoek naar kunstmestbedrijf OCI af

AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.

3 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam daags na record omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.

5 uur geleden
NAM keert 1,4 miljard uit aan Shell en Exxon, minister bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.

5 uur geleden
Leden IEA geven beloofde olie sneller vrij

PARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.

6 uur geleden
Rechters schrappen vonnissen oud-handelaren bank in rente-affaire

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.

6 uur geleden
Ruim twee keer zoveel riviercruises in Rotterdam door laagwater

ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.

7 uur geleden