Albert Heijn en innocent voeren statiegeld in op sapflessen
ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn gaat statiegeld op alle plastic sapflessen invoeren. Ook sap- en smoothiemerk innocent gaat dat doen. Beide bedrijven maken gebruik van een mogelijkheid die sinds deze week bestaat.
Voor plastic flessen en flesjes waarin frisdrank, water én sappen waar suiker of water aan toe is gevoegd geldt al langer een statiegeldverplichting. Voor pure sappen is die er niet en er mocht tot voor kort zelfs geen statiegeld worden geïnd. Innocent voerde daar al sinds de invoering van het statiegeld op de kleine flesjes halverwege vorig jaar actie voor door middel van advertenties en het verzamelen van handtekeningen.
Het sapmerk stelt dan ook blij te zijn dat de mogelijkheid om vrijwillig mee te doen nu wordt geboden door Statiegeld Nederland. "Innocent strijdt al bijna een jaar voor dit doel."
Verduurzaming
Albert Heijn op zijn beurt stelt dat de stap ook voor duidelijkheid zorgt voor klanten. Op alle plastic flessen frisdrank, water en sap van het eigen AH-merk zit nu statiegeld. Ook kunnen nu nog meer flessen worden ingezameld en gerecycled.
De supermarktketen zette al eerder stappen in de verduurzaming van plastic flessen. Zo zitten alle verse sappen in flessen van 100 procent gerecycled PET die, door afwasbare etiketten, ook nog eens 100 procent recyclebaar zijn. Ook werd de navulbare fles voor versgeperst sinaasappelsap geïntroduceerd, een duurzaam alternatief voor de plastic wegwerpflessen. Daarvan zijn er inmiddels 42.000 verkocht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft een eerdere gerechtelijke uitspraak vernietigd waarin de goedkeuring van miljardensteun door de Nederlandse staat aan KLM tijdens de coronapandemie nietig was verklaard. KLM's rivaal Ryanair klaagde jarenlang over de steun, die volgens de Ierse budgetvlieger onrechtmatig was.
2 uur geleden