Albert Heijn en innocent voeren statiegeld in op sapflessen
ZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn gaat statiegeld op alle plastic sapflessen invoeren. Ook sap- en smoothiemerk innocent gaat dat doen. Beide bedrijven maken gebruik van een mogelijkheid die sinds deze week bestaat.
Voor plastic flessen en flesjes waarin frisdrank, water én sappen waar suiker of water aan toe is gevoegd geldt al langer een statiegeldverplichting. Voor pure sappen is die er niet en er mocht tot voor kort zelfs geen statiegeld worden geïnd. Innocent voerde daar al sinds de invoering van het statiegeld op de kleine flesjes halverwege vorig jaar actie voor door middel van advertenties en het verzamelen van handtekeningen.
Het sapmerk stelt dan ook blij te zijn dat de mogelijkheid om vrijwillig mee te doen nu wordt geboden door Statiegeld Nederland. "Innocent strijdt al bijna een jaar voor dit doel."
Verduurzaming
Albert Heijn op zijn beurt stelt dat de stap ook voor duidelijkheid zorgt voor klanten. Op alle plastic flessen frisdrank, water en sap van het eigen AH-merk zit nu statiegeld. Ook kunnen nu nog meer flessen worden ingezameld en gerecycled.
De supermarktketen zette al eerder stappen in de verduurzaming van plastic flessen. Zo zitten alle verse sappen in flessen van 100 procent gerecycled PET die, door afwasbare etiketten, ook nog eens 100 procent recyclebaar zijn. Ook werd de navulbare fles voor versgeperst sinaasappelsap geïntroduceerd, een duurzaam alternatief voor de plastic wegwerpflessen. Daarvan zijn er inmiddels 42.000 verkocht.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.
3 uur geledenMOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.
3 uur geleden