Albers uitgeroepen tot beste hockeyster ter wereld
LAUSANNE (ANP) - Felice Albers is door de internationale hockeyfederatie FIH uitgeroepen tot beste hockeyster ter wereld. De 22-jarige Albers, uitkomend voor Amsterdam, is de jongste Speelster van het Jaar sinds 1999, toen de Duitse Natascha Keller werd verkozen.
Albers werd dit jaar met de Nederlandse hockeysters wereldkampioen en vorig jaar had ze met Oranje al de olympische en de Europese titel veroverd. Ze debuteerde in de zomer van 2019 in Oranje. Ze heeft inmiddels 32 interlands gespeeld en was daarin zestien keer trefzeker.
"Ik ben erg verheugd om de winnares te zijn van deze award. Ik wil iedereen bedanken die op mij heeft gestemd en mij het afgelopen jaar heeft gesteund. Als klein meisje droomde ik ervan om te hockeyen voor het Nederlands elftal. Het feit dat ik nu ben uitgeroepen tot de beste speler ter wereld, maakt me ongelooflijk trots", schreef Albers op Instagram.
Droom
"Deze droom zou nooit zijn uitgekomen zonder de hulp van mijn geweldige teamgenoten en staf en natuurlijk de steun van jullie allemaal. Bedankt voor alles en blijf geloven in je dromen, hoe jong je ook bent!"
Albers kreeg 29,1 procent van de stemmen van de experts, fans, media en teams. Daarmee troefde ze de Argentijnse María José Granatto (26,9 procent) net af. Agustina Gorzelany, eveneens een Argentijnse, werd derde in de uitverkiezing. Frédérique Matla werd vierde, met 16 procent van de stemmen.
Bij de mannen ging de eretitel naar de Indiër Harmanpreet Singh. Hij kreeg 29,4 procent van de stemmen, net iets meer dan Thierry Brinkman (23,6 procent). Donderdag werd Janneke Schopman al verkozen tot beste coach van het jaar bij de vrouwen. Zij heeft de hockeysters van India onder haar hoede.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
8 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
9 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
12 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
12 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
15 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
16 uur geleden