Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alarmcentrale ANWB 900.000 keer gebeld door Nederlanders met pech

Alarmcentrale ANWB 900.000 keer gebeld door Nederlanders met pech

DEN HAAG (ANP) - Bij de alarmcentrale van de ANWB zijn de afgelopen zomervakantie ruim 900.000 meldingen binnengekomen van Nederlanders met pech in het binnen- en buitenland. Vooral door het noodweer in Europa was het aantal schademeldingen "uitzonderlijk hoog", meldt de ANWB maandag.

De meeste hulpvragen kwamen uit Italië, daar was een stijging van zo'n twintig procent ten opzichte van vorig jaar. De meldingen gingen vooral over schade door hagel die eind juli het land teisterde. De ANWB stuurde een team naar het Gardameer om ruim honderd auto's van vakantiegangers te repareren.

De 24 wegenwachten die in Frankrijk en Italië op populaire vakantiegebieden zijn gestationeerd en het extra servicepunt in de buurt van Orange, hebben in de zomervakantie ruim 1500 auto's met pech gerepareerd. Een speciaal team dat ingezet is om pechgevallen op afstand te behandelen heeft volgens de ANWB zo'n 2000 problemen opgelost.

De meeste meldingen van Nederlanders met autopech of pech aan de camper of caravan kwamen uit Frankrijk, Duitsland en Italië. Vakantiegangers belden vooral over startproblemen, een lekke band en geen reservewiel en brandende controlelampjes. In totaal repatrieerde de ANWB bijna 5000 auto's naar Nederland omdat ze ter plekke niet konden worden gerepareerd.

Bosbranden en overstromingen

Daarnaast kwamen er veel meldingen over medische hulp uit Turkije, Spanje, Frankrijk en Italië. Ook uit verre landen werd er meer dan vorig jaar gebeld. De ANWB kreeg hulpvragen uit vooral Thailand, Indonesië en Sri Lanka. De meeste belden omdat ze klachten hadden over hun buik en oor maar ook over koorts.

Volgens de ANWB is het aantal meldingen over hitte niet meer geworden dan voorgaande jaren. Wel kwamen er meer hulpvragen door bosbranden in Griekenland, Frankrijk en op het Canarische eiland Tenerife. Uit de Alpenlanden zoals Oostenrijk en Slovenië kwamen er vooral meldingen over hagel, onweer en overstromingen. Ook namen vakantiegangers contact op met de alarmcentrale voor advies over evacuaties, gemaakte kosten en alternatieve accommodaties of vervoersmiddelen.

Meer uit Binnenland

Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

2 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

4 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

8 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

9 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

9 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

11 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

13 uur geleden