Alaphilippe voorspelde ploegmaat Ballerini de winst in de Omloop
NINOVE (ANP) - Davide Ballerini sprak van een droom die uitkwam. De Italiaanse wielrenner van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step spurtte naar de winst in de 76e Omloop Het Nieuwsblad, de openingskoers van het Vlaamse wielerseizoen. "Dit is de Belgische openingsklassieker en ik rijd voor een Belgische ploeg. Het is een droom die uitkomt. Ik hou van dit soort koersen", zei de 26-jarige Ballerini na afloop.
"Ik voel me bijzonder goed bij Deceuninck - Quick-Step", ging de Italiaan verder. "Ze geloven in mijn kunnen. Mijn ploeggenoot Julian Alaphilippe had me in de koers al gezegd dat het vandaag mijn dag zou worden. Als een wereldkampioen je dit komt melden, dan kan je net altijd iets meer. Ik kreeg het vertrouwen om deze Omloop op mijn naam te schrijven. We reden met een hele groep renners naar de meet en mijn ploegmakkers deden voortreffelijk werk. Ze wisten me in de beste positie af te zetten. Deze overwinning geeft perspectieven voor de komende klassiekers die eraan komen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
14 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 dag geleden