Alaphilippe voorspelde ploegmaat Ballerini de winst in de Omloop
NINOVE (ANP) - Davide Ballerini sprak van een droom die uitkwam. De Italiaanse wielrenner van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step spurtte naar de winst in de 76e Omloop Het Nieuwsblad, de openingskoers van het Vlaamse wielerseizoen. "Dit is de Belgische openingsklassieker en ik rijd voor een Belgische ploeg. Het is een droom die uitkomt. Ik hou van dit soort koersen", zei de 26-jarige Ballerini na afloop.
"Ik voel me bijzonder goed bij Deceuninck - Quick-Step", ging de Italiaan verder. "Ze geloven in mijn kunnen. Mijn ploeggenoot Julian Alaphilippe had me in de koers al gezegd dat het vandaag mijn dag zou worden. Als een wereldkampioen je dit komt melden, dan kan je net altijd iets meer. Ik kreeg het vertrouwen om deze Omloop op mijn naam te schrijven. We reden met een hele groep renners naar de meet en mijn ploegmakkers deden voortreffelijk werk. Ze wisten me in de beste positie af te zetten. Deze overwinning geeft perspectieven voor de komende klassiekers die eraan komen."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
8 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
13 uur geleden