
Alaphilippe voorspelde ploegmaat Ballerini de winst in de Omloop
NINOVE (ANP) - Davide Ballerini sprak van een droom die uitkwam. De Italiaanse wielrenner van de Belgische ploeg Deceuninck - Quick-Step spurtte naar de winst in de 76e Omloop Het Nieuwsblad, de openingskoers van het Vlaamse wielerseizoen. "Dit is de Belgische openingsklassieker en ik rijd voor een Belgische ploeg. Het is een droom die uitkomt. Ik hou van dit soort koersen", zei de 26-jarige Ballerini na afloop.
"Ik voel me bijzonder goed bij Deceuninck - Quick-Step", ging de Italiaan verder. "Ze geloven in mijn kunnen. Mijn ploeggenoot Julian Alaphilippe had me in de koers al gezegd dat het vandaag mijn dag zou worden. Als een wereldkampioen je dit komt melden, dan kan je net altijd iets meer. Ik kreeg het vertrouwen om deze Omloop op mijn naam te schrijven. We reden met een hele groep renners naar de meet en mijn ploegmakkers deden voortreffelijk werk. Ze wisten me in de beste positie af te zetten. Deze overwinning geeft perspectieven voor de komende klassiekers die eraan komen."
Meer uit Sport
LIVERPOOL (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft op de twaalfde avond van de Premier League Darts de laatste vier bereikt na een memorabele partij tegen wereldkampioen Luke Littler. Na een 4-0-achterstand wist de Nederlander alsnog te winnen: 6-5.
4 uur geledenPODGORICA (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft op de EK judo in het Montenegrijnse Podgorica een bronzen plak veroverd in de klasse tot 63 kilogram. De 22-jarige regerend wereldkampioene versloeg de Française Manon Deketer in de verlenging (golden score) door een diskwalificatie. Vorig jaar in Zagreb pakte de Nederlandse EK-zilver.
7 uur geledenOBERTILLIACH (ANP) - Thymen Arensman heeft de macht in de Ronde van de Alpen gegrepen. De Nederlander van Ineos Grenadiers won de vierde etappe, een zware bergrit over ruim 162 kilometer van Sillian naar Obertilliach. Hij heeft de leiding in het algemeen klassement overgenomen van de Australiër Michael Storer
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jyri Nieminen gaat zijn functie als keeperstrainer bij Feyenoord combineren met een soortgelijke rol bij de nationale ploeg van Finland. Zijn club uit Rotterdam leent hem tijdens interlandperiodes uit aan de Finse voetbalbond.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 3 van de wereld heeft een dijbeenblessure opgelopen in de finale van het graveltoernooi van Barcelona, waar hij de finale verloor van de Deen Holger Rune.
11 uur geledenHOEI (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse heeft voor de eerste keer de Waalse Pijl gewonnen. De 22-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck was op de Muur van Hoei te sterk voor landgenote Demi Vollering, die net als vorig jaar tweede werd.
1 dag geledenPODGORICA (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in de klasse tot 52 kilogram een bronzen medaille behaald. In de herkansingen rekende de 24-jarige judoka uit Spijkenisse af met de Hongaarse Reka Pupp (ippon) en de Israëlische Gefen Primo, die in de verlenging (golden score) met een ippon aan de kant werd gezet.
1 dag geleden