Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe voor derde keer winnaar Waalse Pijl

Alaphilippe voor derde keer winnaar Waalse Pijl

HOEI (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe heeft woensdag de Waalse Pijl gewonnen, de koers met aankomst op de Muur van Hoei. Voor de wereldkampioen van Deceuninck - Quick-Step was het de derde keer dat hij de Waalse Pijl won. In 2018 en 2019 was hij ook al de beste in Hoei.

De Nederlander Maurits Lammertink was de laatste renner uit een kopgroep die werd ingelopen. Dat gebeurde kort voor de laatste beklimming van de Muur. Daarna begon de strijd om de winst op het steile gedeelte met een aanval van Primoz Roglic. De Sloveen van Jumbo-Visma zag kort voor de streep Alaphilippe passeren. Vijfvoudig winnaar Alejandro Valverde uit Spanje werd derde.

De koers over 193 kilometer kende een voorspelbaar verloop. Tot aan de laatste lus rond de Muur van Hoei mogen vluchters hun gang gaan. In dit geval een groep van acht renners onder wie Lammertink en de Belg Louis Vervaeke. Zo'n 2,5 minuten was de voorsprong met nog 60 kilometer te gaan. Bij de tweede passage was het nog 1 minuut. In de laatste lus besloot Lammertink op de voorlaatste helling een ultieme poging te wagen. Meer dan 15 seconden op het naderende peloton kreeg hij niet, waarna hij bij het oprijden van de slotklim de 'groten' zag passeren.

Regenboogtrui

Roglic viel aan op 500 meter voor de streep en leek lang op weg naar de winst. Maar Alaphilippe, dit jaar in de regenboogtrui alleen succesvol in een etappe in Tirreno-Adriatico, passeerde de Sloveen kort voor de streep. "Ik heb mezelf behoorlijk onder druk gezet, omdat ik sinds ik wereldkampioen ben geworden pas twee koersen had gewonnen. In deze trui winnen is heel speciaal."

Roglic was zoals vaker geen gedesillusioneerd verliezer. "Je wilt altijd winnen, maar Julian was beter. Hij verdient de zege", sprak de Sloveen, die toch dicht bij zijn tweede zege in een Ardenner klassieker was geweest. Afgelopen najaar won hij Luik-Bastenaken-Luik, de koers waarin hij zondag weer hoopt uit te blinken. Op de Muur van Hoei leek zijn aanval te vroeg te zijn gekomen. "Ach, ik zat er toch en dacht: waarom niet? Julian zal net iets betere benen hebben gehad. Maar ik ben tevreden over mijn niveau met het oog op zondag."

Bauke Mollema was op de elfde plaats, 16 seconden achter Alaphilippe, de beste Nederlander.

Meer uit Sport

Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

35 minuten geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

5 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

6 uur geleden
Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

15 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

17 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

20 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

22 uur geleden