Alaphilippe voor derde keer winnaar Waalse Pijl
HOEI (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe heeft woensdag de Waalse Pijl gewonnen, de koers met aankomst op de Muur van Hoei. Voor de wereldkampioen van Deceuninck - Quick-Step was het de derde keer dat hij de Waalse Pijl won. In 2018 en 2019 was hij ook al de beste in Hoei.
De Nederlander Maurits Lammertink was de laatste renner uit een kopgroep die werd ingelopen. Dat gebeurde kort voor de laatste beklimming van de Muur. Daarna begon de strijd om de winst op het steile gedeelte met een aanval van Primoz Roglic. De Sloveen van Jumbo-Visma zag kort voor de streep Alaphilippe passeren. Vijfvoudig winnaar Alejandro Valverde uit Spanje werd derde.
De koers over 193 kilometer kende een voorspelbaar verloop. Tot aan de laatste lus rond de Muur van Hoei mogen vluchters hun gang gaan. In dit geval een groep van acht renners onder wie Lammertink en de Belg Louis Vervaeke. Zo'n 2,5 minuten was de voorsprong met nog 60 kilometer te gaan. Bij de tweede passage was het nog 1 minuut. In de laatste lus besloot Lammertink op de voorlaatste helling een ultieme poging te wagen. Meer dan 15 seconden op het naderende peloton kreeg hij niet, waarna hij bij het oprijden van de slotklim de 'groten' zag passeren.
Regenboogtrui
Roglic viel aan op 500 meter voor de streep en leek lang op weg naar de winst. Maar Alaphilippe, dit jaar in de regenboogtrui alleen succesvol in een etappe in Tirreno-Adriatico, passeerde de Sloveen kort voor de streep. "Ik heb mezelf behoorlijk onder druk gezet, omdat ik sinds ik wereldkampioen ben geworden pas twee koersen had gewonnen. In deze trui winnen is heel speciaal."
Roglic was zoals vaker geen gedesillusioneerd verliezer. "Je wilt altijd winnen, maar Julian was beter. Hij verdient de zege", sprak de Sloveen, die toch dicht bij zijn tweede zege in een Ardenner klassieker was geweest. Afgelopen najaar won hij Luik-Bastenaken-Luik, de koers waarin hij zondag weer hoopt uit te blinken. Op de Muur van Hoei leek zijn aanval te vroeg te zijn gekomen. "Ach, ik zat er toch en dacht: waarom niet? Julian zal net iets betere benen hebben gehad. Maar ik ben tevreden over mijn niveau met het oog op zondag."
Bauke Mollema was op de elfde plaats, 16 seconden achter Alaphilippe, de beste Nederlander.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
12 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
16 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
17 uur geleden