Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe voor derde keer winnaar Waalse Pijl

Alaphilippe voor derde keer winnaar Waalse Pijl

HOEI (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe heeft woensdag de Waalse Pijl gewonnen, de koers met aankomst op de Muur van Hoei. Voor de wereldkampioen van Deceuninck - Quick-Step was het de derde keer dat hij de Waalse Pijl won. In 2018 en 2019 was hij ook al de beste in Hoei.

De Nederlander Maurits Lammertink was de laatste renner uit een kopgroep die werd ingelopen. Dat gebeurde kort voor de laatste beklimming van de Muur. Daarna begon de strijd om de winst op het steile gedeelte met een aanval van Primoz Roglic. De Sloveen van Jumbo-Visma zag kort voor de streep Alaphilippe passeren. Vijfvoudig winnaar Alejandro Valverde uit Spanje werd derde.

De koers over 193 kilometer kende een voorspelbaar verloop. Tot aan de laatste lus rond de Muur van Hoei mogen vluchters hun gang gaan. In dit geval een groep van acht renners onder wie Lammertink en de Belg Louis Vervaeke. Zo'n 2,5 minuten was de voorsprong met nog 60 kilometer te gaan. Bij de tweede passage was het nog 1 minuut. In de laatste lus besloot Lammertink op de voorlaatste helling een ultieme poging te wagen. Meer dan 15 seconden op het naderende peloton kreeg hij niet, waarna hij bij het oprijden van de slotklim de 'groten' zag passeren.

Regenboogtrui

Roglic viel aan op 500 meter voor de streep en leek lang op weg naar de winst. Maar Alaphilippe, dit jaar in de regenboogtrui alleen succesvol in een etappe in Tirreno-Adriatico, passeerde de Sloveen kort voor de streep. "Ik heb mezelf behoorlijk onder druk gezet, omdat ik sinds ik wereldkampioen ben geworden pas twee koersen had gewonnen. In deze trui winnen is heel speciaal."

Roglic was zoals vaker geen gedesillusioneerd verliezer. "Je wilt altijd winnen, maar Julian was beter. Hij verdient de zege", sprak de Sloveen, die toch dicht bij zijn tweede zege in een Ardenner klassieker was geweest. Afgelopen najaar won hij Luik-Bastenaken-Luik, de koers waarin hij zondag weer hoopt uit te blinken. Op de Muur van Hoei leek zijn aanval te vroeg te zijn gekomen. "Ach, ik zat er toch en dacht: waarom niet? Julian zal net iets betere benen hebben gehad. Maar ik ben tevreden over mijn niveau met het oog op zondag."

Bauke Mollema was op de elfde plaats, 16 seconden achter Alaphilippe, de beste Nederlander.

Meer uit Sport

Partij Van de Zandschulp op Wimbledon gaat donderdag verder

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp moet zijn wedstrijd tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina in de tweede ronde van Wimbledon donderdag afmaken. De partij werd woensdag gestaakt op 5-5 in de vierde set wegens de invallende duisternis. Van de Zandschulp staat met 2-1 in sets achter: 1-6 6-4 3-6 5-5.

7 uur geleden
Ook vroege aftocht voor tennisster Paolini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini is de volgende topspeelster die Wimbledon al vroeg moet verlaten. De als vierde geplaatste Italiaanse, die vorig jaar finaliste was, verloor in de tweede ronde van de Russin Kamilla Rakhimova in drie sets: 6-4 4-6 4-6.

8 uur geleden
Alcaraz moet op Wimbledon werken voor zege op Britse amateur

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.

11 uur geleden
Dertien Nederlanders in Lille aan de start van de Tour de France

LILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka laat zich niet verrassen op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.

14 uur geleden
Start tenniswedstrijden Wimbledon uitgesteld door regen

LONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.

17 uur geleden
De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

1 dag geleden