Alaphilippe voor derde keer winnaar Waalse Pijl
HOEI (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe heeft woensdag de Waalse Pijl gewonnen, de koers met aankomst op de Muur van Hoei. Voor de wereldkampioen van Deceuninck - Quick-Step was het de derde keer dat hij de Waalse Pijl won. In 2018 en 2019 was hij ook al de beste in Hoei.
De Nederlander Maurits Lammertink was de laatste renner uit een kopgroep die werd ingelopen. Dat gebeurde kort voor de laatste beklimming van de Muur. Daarna begon de strijd om de winst op het steile gedeelte met een aanval van Primoz Roglic. De Sloveen van Jumbo-Visma zag kort voor de streep Alaphilippe passeren. Vijfvoudig winnaar Alejandro Valverde uit Spanje werd derde.
De koers over 193 kilometer kende een voorspelbaar verloop. Tot aan de laatste lus rond de Muur van Hoei mogen vluchters hun gang gaan. In dit geval een groep van acht renners onder wie Lammertink en de Belg Louis Vervaeke. Zo'n 2,5 minuten was de voorsprong met nog 60 kilometer te gaan. Bij de tweede passage was het nog 1 minuut. In de laatste lus besloot Lammertink op de voorlaatste helling een ultieme poging te wagen. Meer dan 15 seconden op het naderende peloton kreeg hij niet, waarna hij bij het oprijden van de slotklim de 'groten' zag passeren.
Regenboogtrui
Roglic viel aan op 500 meter voor de streep en leek lang op weg naar de winst. Maar Alaphilippe, dit jaar in de regenboogtrui alleen succesvol in een etappe in Tirreno-Adriatico, passeerde de Sloveen kort voor de streep. "Ik heb mezelf behoorlijk onder druk gezet, omdat ik sinds ik wereldkampioen ben geworden pas twee koersen had gewonnen. In deze trui winnen is heel speciaal."
Roglic was zoals vaker geen gedesillusioneerd verliezer. "Je wilt altijd winnen, maar Julian was beter. Hij verdient de zege", sprak de Sloveen, die toch dicht bij zijn tweede zege in een Ardenner klassieker was geweest. Afgelopen najaar won hij Luik-Bastenaken-Luik, de koers waarin hij zondag weer hoopt uit te blinken. Op de Muur van Hoei leek zijn aanval te vroeg te zijn gekomen. "Ach, ik zat er toch en dacht: waarom niet? Julian zal net iets betere benen hebben gehad. Maar ik ben tevreden over mijn niveau met het oog op zondag."
Bauke Mollema was op de elfde plaats, 16 seconden achter Alaphilippe, de beste Nederlander.
Meer uit Sport
CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
3 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
9 uur geleden