Alaphilippe verpest Belgisch wielerfeest en pakt weer wereldtitel
LEUVEN (ANP) - Wielrenner Julian Alaphilippe heeft zijn wereldtitel op de weg geprolongeerd. De Fransman kwam in Leuven alleen over de finish, na een spannende en loodzware race over 268 kilometer.
Dylan van Baarle pakte het zilver. De Nederlander won het sprintje van de vier achtervolgers. Het brons was voor de Deen Michael Valgren. Alaphilippe verpestte het feestje van de vele Belgische toeschouwers lang het parcours, die hoopten op een wereldtitel voor Wout van Aert, die uiteindelijk als elfde eindigde. Mathieu van der Poel werd achtste.
Achter een vroege kopgroep met minder bekende renners waren het de Fransman Benoît Cosnefroy, de Belg Remco Evenepoel en de Deen Magnus Cort Nielsen die doortrokken toen het zogenoemde Flandrien-circuit werd bereikt. Daar lagen beklimmingen als de Smeysberg en de Moskesstraat en ontstond een groep van vijftien renners, onder wie de Sloveen Primoz Roglic, de Deen Kasper Asgreen en de Fransman Arnaud Démare. Namens Nederland sloot Pascal Eenkhoorn aan.
Achtervolging
De Italianen ontbraken en moesten in de achtervolging. Eenmaal terug op het lokale circuit waar vier rondjes met telkens vier klimmetjes lagen te wachten, was de aansluiting weer gevonden. De tempoversnellingen waren de kopgroep inmiddels fataal geworden. In het laatste rondje rond Leuven ontstond er opnieuw een kopgroep met Evenepoel. Nederland had Van Baarle mee op weg naar een tweede doorgang op het Flandrien-circuit.
Daar werd duidelijk dat Caleb Ewan geen rol meer zou spelen. De Australische sprinter gold als een outsider als een grote groep in Leuven zou finishen.
Medaille
Titelverdediger Alaphilippe leidde de jacht met onder anderen favoriet Wout van Aert in zijn wiel. Ook Mathieu van der Poel sloot aan en de kopgroep werd ingelopen. Bij de laatste doorkomst op de Smeysberg volgde de aanval van Alaphilippe, gecounterd door Europees kampioen Sonny Colbrelli. Het tweetal kreeg even een gaatje, maar met nog 48 kilometer te gaan zagen ze snel het kansloze van hun missie in. Met zeventien renners, wellicht de besten in koers, ging het richting Leuven voor de laatste twee omlopen.
Daar was Evenepoel de eerste die afhaakte. Hij had zijn waarde bewezen. Alaphilippe viel weer aan, op de voorlaatste doorkomst op de steile Wijnpers. Na weer een poging van de Fransman 17 kilometer voor de finish bleven zijn concurrenten het antwoord schuldig. Van Baarle bleek uiteindelijk de beste in een groepje achtervolgers en bezorgde Nederland weer eens een medaille op de wegrace.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
9 minuten geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
2 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
7 uur geleden