Alaphilippe verpest Belgisch wielerfeest en pakt weer wereldtitel
LEUVEN (ANP) - Wielrenner Julian Alaphilippe heeft zijn wereldtitel op de weg geprolongeerd. De Fransman kwam in Leuven alleen over de finish, na een spannende en loodzware race over 268 kilometer.
Dylan van Baarle pakte het zilver. De Nederlander won het sprintje van de vier achtervolgers. Het brons was voor de Deen Michael Valgren. Alaphilippe verpestte het feestje van de vele Belgische toeschouwers lang het parcours, die hoopten op een wereldtitel voor Wout van Aert, die uiteindelijk als elfde eindigde. Mathieu van der Poel werd achtste.
Achter een vroege kopgroep met minder bekende renners waren het de Fransman Benoît Cosnefroy, de Belg Remco Evenepoel en de Deen Magnus Cort Nielsen die doortrokken toen het zogenoemde Flandrien-circuit werd bereikt. Daar lagen beklimmingen als de Smeysberg en de Moskesstraat en ontstond een groep van vijftien renners, onder wie de Sloveen Primoz Roglic, de Deen Kasper Asgreen en de Fransman Arnaud Démare. Namens Nederland sloot Pascal Eenkhoorn aan.
Achtervolging
De Italianen ontbraken en moesten in de achtervolging. Eenmaal terug op het lokale circuit waar vier rondjes met telkens vier klimmetjes lagen te wachten, was de aansluiting weer gevonden. De tempoversnellingen waren de kopgroep inmiddels fataal geworden. In het laatste rondje rond Leuven ontstond er opnieuw een kopgroep met Evenepoel. Nederland had Van Baarle mee op weg naar een tweede doorgang op het Flandrien-circuit.
Daar werd duidelijk dat Caleb Ewan geen rol meer zou spelen. De Australische sprinter gold als een outsider als een grote groep in Leuven zou finishen.
Medaille
Titelverdediger Alaphilippe leidde de jacht met onder anderen favoriet Wout van Aert in zijn wiel. Ook Mathieu van der Poel sloot aan en de kopgroep werd ingelopen. Bij de laatste doorkomst op de Smeysberg volgde de aanval van Alaphilippe, gecounterd door Europees kampioen Sonny Colbrelli. Het tweetal kreeg even een gaatje, maar met nog 48 kilometer te gaan zagen ze snel het kansloze van hun missie in. Met zeventien renners, wellicht de besten in koers, ging het richting Leuven voor de laatste twee omlopen.
Daar was Evenepoel de eerste die afhaakte. Hij had zijn waarde bewezen. Alaphilippe viel weer aan, op de voorlaatste doorkomst op de steile Wijnpers. Na weer een poging van de Fransman 17 kilometer voor de finish bleven zijn concurrenten het antwoord schuldig. Van Baarle bleek uiteindelijk de beste in een groepje achtervolgers en bezorgde Nederland weer eens een medaille op de wegrace.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
14 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
21 uur geleden