Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe slaat weer toe in Tour

Alaphilippe slaat weer toe in Tour

NICE (ANP) - Julian Alaphilippe heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen, een bergrit met start en finish in Nice. Hoewel er onderweg twee cols van de eerste categorie lagen, hielden de klassementsrenners zich rustig. Pas op het laatste klimmetje volgde de verwachte aanval van Alaphilippe, de renner van Deceuninck - Quick-Step die vorig jaar twee weken in het geel reed. Maandag mag hij opnieuw in dat tricot van start. De Noor Alexander Kristoff, winnaar van de eerste rit, verloor veel tijd.

Alaphilippe versloeg in de sprint zijn twee medevluchters: de jonge Zwitser Marc Hirschi van Sunweb en de Brit Adam Yates van Mitchelton-Scott. Een grote groep, met vrijwel alle Tourfavorieten, passeerde kort na het drietal de streep. Daarbij was ook Tom Dumoulin, die op het laatste hellinkje was gevallen.

Vanuit de start kozen acht renners de aanval. De aanwezigheid van Peter Sagan was te verwachten met een tussensprint al na 16 kilometer. De Slowaak moest de winst echter laten aan de Italiaan Matteo Trentin, die niet veel later na een lekke band zijn medevluchters moest laten gaan. De Fransman Benoît Cosnefroy bereikte als eerste de top van de Col de la Colmiane, de eerste berg van de eerste categorie in deze Tour. In de afdaling achter de overgebleven vluchters bepaalden de renners van Jumbo-Visma het tempo, ditmaal niet gehinderd door de regen.

Col du Turini

De beklimming van de Col de Turini betekende het einde voorin van Sagan. In het peloton moest Kristoff al lossen. De Fransman Anthony Perez kwam als eerste boven, gevolgd door Cosnefroy.

Aan de voet va de Col d'Èze, zo'n 40 kilometer voor de finish, kwam een einde aan de vlucht en begon een eerste grote groep aan de klim. Sunweb-renner Nicolas Roche kwam als eerste boven, gevolgd door Robert Gesink. Op het laatste hellinkje, waar de streep was getrokken voor een bonificatiesprint, volgde de verwachte aanval van Alaphilippe. Hij kreeg Hirschi, het talent van Sunweb, mee. Dumoulin ging onderuit, maar was snel weer terug in de groep waaruit ook Yates was ontsnapt. Die pakte op de top de acht bonificatieseconden voor Alaphilippe (vijf) waarna het drietal richting de kust van Nice dook.

Hirschi, de wereldkampioen bij de beloften in 2018, maakte het Alaphilippe nog lastig maar de Fransman bleef hem net voor en verdiende nog eens tien bonificatieseconden met zijn ritwinst.

Maandag verlaat de Tourkaravaan Nice en wordt koers gezet richting Sisteron.

Meer uit Sport

Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

7 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

8 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

9 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

10 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

10 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

11 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

12 uur geleden