Alaphilippe slaat weer toe in Tour
NICE (ANP) - Julian Alaphilippe heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen, een bergrit met start en finish in Nice. Hoewel er onderweg twee cols van de eerste categorie lagen, hielden de klassementsrenners zich rustig. Pas op het laatste klimmetje volgde de verwachte aanval van Alaphilippe, de renner van Deceuninck - Quick-Step die vorig jaar twee weken in het geel reed. Maandag mag hij opnieuw in dat tricot van start. De Noor Alexander Kristoff, winnaar van de eerste rit, verloor veel tijd.
Alaphilippe versloeg in de sprint zijn twee medevluchters: de jonge Zwitser Marc Hirschi van Sunweb en de Brit Adam Yates van Mitchelton-Scott. Een grote groep, met vrijwel alle Tourfavorieten, passeerde kort na het drietal de streep. Daarbij was ook Tom Dumoulin, die op het laatste hellinkje was gevallen.
Vanuit de start kozen acht renners de aanval. De aanwezigheid van Peter Sagan was te verwachten met een tussensprint al na 16 kilometer. De Slowaak moest de winst echter laten aan de Italiaan Matteo Trentin, die niet veel later na een lekke band zijn medevluchters moest laten gaan. De Fransman Benoît Cosnefroy bereikte als eerste de top van de Col de la Colmiane, de eerste berg van de eerste categorie in deze Tour. In de afdaling achter de overgebleven vluchters bepaalden de renners van Jumbo-Visma het tempo, ditmaal niet gehinderd door de regen.
Col du Turini
De beklimming van de Col de Turini betekende het einde voorin van Sagan. In het peloton moest Kristoff al lossen. De Fransman Anthony Perez kwam als eerste boven, gevolgd door Cosnefroy.
Aan de voet va de Col d'Èze, zo'n 40 kilometer voor de finish, kwam een einde aan de vlucht en begon een eerste grote groep aan de klim. Sunweb-renner Nicolas Roche kwam als eerste boven, gevolgd door Robert Gesink. Op het laatste hellinkje, waar de streep was getrokken voor een bonificatiesprint, volgde de verwachte aanval van Alaphilippe. Hij kreeg Hirschi, het talent van Sunweb, mee. Dumoulin ging onderuit, maar was snel weer terug in de groep waaruit ook Yates was ontsnapt. Die pakte op de top de acht bonificatieseconden voor Alaphilippe (vijf) waarna het drietal richting de kust van Nice dook.
Hirschi, de wereldkampioen bij de beloften in 2018, maakte het Alaphilippe nog lastig maar de Fransman bleef hem net voor en verdiende nog eens tien bonificatieseconden met zijn ritwinst.
Maandag verlaat de Tourkaravaan Nice en wordt koers gezet richting Sisteron.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
4 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
6 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
9 uur geleden