Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe slaat weer toe in Tour

Alaphilippe slaat weer toe in Tour

NICE (ANP) - Julian Alaphilippe heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen, een bergrit met start en finish in Nice. Hoewel er onderweg twee cols van de eerste categorie lagen, hielden de klassementsrenners zich rustig. Pas op het laatste klimmetje volgde de verwachte aanval van Alaphilippe, de renner van Deceuninck - Quick-Step die vorig jaar twee weken in het geel reed. Maandag mag hij opnieuw in dat tricot van start. De Noor Alexander Kristoff, winnaar van de eerste rit, verloor veel tijd.

Alaphilippe versloeg in de sprint zijn twee medevluchters: de jonge Zwitser Marc Hirschi van Sunweb en de Brit Adam Yates van Mitchelton-Scott. Een grote groep, met vrijwel alle Tourfavorieten, passeerde kort na het drietal de streep. Daarbij was ook Tom Dumoulin, die op het laatste hellinkje was gevallen.

Vanuit de start kozen acht renners de aanval. De aanwezigheid van Peter Sagan was te verwachten met een tussensprint al na 16 kilometer. De Slowaak moest de winst echter laten aan de Italiaan Matteo Trentin, die niet veel later na een lekke band zijn medevluchters moest laten gaan. De Fransman Benoît Cosnefroy bereikte als eerste de top van de Col de la Colmiane, de eerste berg van de eerste categorie in deze Tour. In de afdaling achter de overgebleven vluchters bepaalden de renners van Jumbo-Visma het tempo, ditmaal niet gehinderd door de regen.

Col du Turini

De beklimming van de Col de Turini betekende het einde voorin van Sagan. In het peloton moest Kristoff al lossen. De Fransman Anthony Perez kwam als eerste boven, gevolgd door Cosnefroy.

Aan de voet va de Col d'Èze, zo'n 40 kilometer voor de finish, kwam een einde aan de vlucht en begon een eerste grote groep aan de klim. Sunweb-renner Nicolas Roche kwam als eerste boven, gevolgd door Robert Gesink. Op het laatste hellinkje, waar de streep was getrokken voor een bonificatiesprint, volgde de verwachte aanval van Alaphilippe. Hij kreeg Hirschi, het talent van Sunweb, mee. Dumoulin ging onderuit, maar was snel weer terug in de groep waaruit ook Yates was ontsnapt. Die pakte op de top de acht bonificatieseconden voor Alaphilippe (vijf) waarna het drietal richting de kust van Nice dook.

Hirschi, de wereldkampioen bij de beloften in 2018, maakte het Alaphilippe nog lastig maar de Fransman bleef hem net voor en verdiende nog eens tien bonificatieseconden met zijn ritwinst.

Maandag verlaat de Tourkaravaan Nice en wordt koers gezet richting Sisteron.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

11 minuten geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

2 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

4 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

5 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

7 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

7 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

8 uur geleden