Alaphilippe showt nieuwe regenboogtrui in Milaan-Turijn
MILAAN (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe showt woensdag in Milaan-Turijn voor het eerst zijn nieuwe regenboogtrui. De renner van Deceuninck - Quick-Step prolongeerde ruim een week geleden bij de WK in België de wereldtitel op de weg en mag daarom voor het tweede jaar op rij in de regenboogtrui rijden.
De 29-jarige Fransman nam na zijn succes in Leuven even rust, maar keert deze week terug in het peloton. "We kunnen niet wachten om Julian weer in zijn prachtige trui te zien rijden", zegt ploegleider Davide Bramati van Deceuninck - Quick-Step. "Milaan-Turijn wordt een belangrijke test voor zaterdag." Dan staat met de Ronde van Lombardije de laatste grote klassieker van dit jaar op het programma.
Milaan-Turijn gaat over 190 kilometer, met in de finale twee keer de beklimming van de Superga-heuvel. De finish ligt na de tweede klim op de top, bij de Basiliek van Superga.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden