Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe mag na val weer voorzichtig trainen

Alaphilippe mag na val weer voorzichtig trainen

HERENTALS (ANP) - Julian Alaphilippe mag een kleine drie weken na zijn zware val in Luik-Bastenaken-Luik weer heel voorzichtig de training hervatten. Bij onderzoek in het ziekenhuis in Herentals is gebleken dat de Franse wielrenner volledig hersteld is van de klaplong, een van de verwondingen die hij bij de crash opliep. "Julian is nu in staat heel licht de training te hervatten op de rollerbank", meldt zijn ploeg Quick-Step - Alpha Vinyl donderdag.

Wereldkampioen Alaphilippe belandde bij een massale valpartij in de Ardense voorjaarsklassieker in een greppel en liep daarbij een gebroken schouderblad, een klaplong en twee gebroken ribben op. Hij verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis van Herentals waar hij deze week ter controle terugkeerde. "Zijn toestand zal verder in de gaten worden gehouden voordat verdere beslissingen worden genomen en een programma voor zijn terugkeer in het peloton wordt vastgesteld", aldus de ploeg.

Alaphilippe, die de afgelopen twee jaar de wereldtitel veroverde, hoopt op tijd fit te zijn voor de Tour de France die begin juli in Kopenhagen begint.

Meer uit Sport

Atleten Gobena en Jepchirchir winnen marathon Sydney

SYDNEY (ANP) - De Ethiopiër Addisu Gobena heeft de marathon van Sydney gewonnen. De zege bij de vrouwen ging naar de Keniaanse Peres Jepchirchir.

59 seconden geleden
Pogačar breekt sleutelbeen en nekwervel bij val in Vuelta

XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.

12 uur geleden
Mas weigert rode trui aan te doen uit respect voor Pogačar

XERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.

13 uur geleden
Bondscoach Ehren vindt dat hockeysters te weinig creëerden

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.

14 uur geleden
Hockeyster Jansen baalt van verloren WK-finale: 'gewoon klote'

AMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.

14 uur geleden
Afscheidnemende De Waard vindt dat hockeysters 'op bluf' verloren

AMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.

14 uur geleden
Coquard wint in Vuelta op dag dat rodetruidrager Pogačar uitvalt

XERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.

15 uur geleden