Alaphilippe mag na val weer voorzichtig trainen
HERENTALS (ANP) - Julian Alaphilippe mag een kleine drie weken na zijn zware val in Luik-Bastenaken-Luik weer heel voorzichtig de training hervatten. Bij onderzoek in het ziekenhuis in Herentals is gebleken dat de Franse wielrenner volledig hersteld is van de klaplong, een van de verwondingen die hij bij de crash opliep. "Julian is nu in staat heel licht de training te hervatten op de rollerbank", meldt zijn ploeg Quick-Step - Alpha Vinyl donderdag.
Wereldkampioen Alaphilippe belandde bij een massale valpartij in de Ardense voorjaarsklassieker in een greppel en liep daarbij een gebroken schouderblad, een klaplong en twee gebroken ribben op. Hij verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis van Herentals waar hij deze week ter controle terugkeerde. "Zijn toestand zal verder in de gaten worden gehouden voordat verdere beslissingen worden genomen en een programma voor zijn terugkeer in het peloton wordt vastgesteld", aldus de ploeg.
Alaphilippe, die de afgelopen twee jaar de wereldtitel veroverde, hoopt op tijd fit te zijn voor de Tour de France die begin juli in Kopenhagen begint.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
19 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
19 uur geleden