Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe gaat op voor vierde zege Waalse Pijl

Alaphilippe gaat op voor vierde zege Waalse Pijl

BLEGNY (ANP) - Wielrenner Julian Alaphilippe is weer de uitgesproken kopman bij de Belgische ploeg Quick-Step Alpha Vinyl voor de Waalse Pijl. De Franse wereldkampioen gaat woensdag op voor zijn vierde zege in de Ardennenklassieker met aankomst op de steile Muur van Hoei. Alaphilippe won de koers in 2018, 2019 en 2021. De Belg Remco Evenepoel maakt zijn debuut in de 86e editie van de voorjaarkoers.

"We gaan met een sterk team naar de Waalse Pijl, een koers die we goed kennen en ons dierbaar is", zegt sportief directeur Klaas Lodewyck. "Julian is onze leider. Hij heeft in de Ronde van Baskenland goede vorm getoond." Alaphilippe kwam afgelopen woensdag wel ten val in de Brabantse Pijl, maar hij hield geen letsel over aan de harde smak op het asfalt.

De Waalse Pijl start in Blegny en finisht na ruim 200 kilometer bovenop de Muur van Hoei. De renners doen drie keer die klim. De Spanjaard Alejandro Valverde is recordhouder met vijf zeges. De laatste Nederlandse winnaar was Joop Zoetemelk 1976.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

21 minuten geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

2 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

2 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

8 uur geleden