Alaphilippe gaat op voor vierde zege Waalse Pijl
BLEGNY (ANP) - Wielrenner Julian Alaphilippe is weer de uitgesproken kopman bij de Belgische ploeg Quick-Step Alpha Vinyl voor de Waalse Pijl. De Franse wereldkampioen gaat woensdag op voor zijn vierde zege in de Ardennenklassieker met aankomst op de steile Muur van Hoei. Alaphilippe won de koers in 2018, 2019 en 2021. De Belg Remco Evenepoel maakt zijn debuut in de 86e editie van de voorjaarkoers.
"We gaan met een sterk team naar de Waalse Pijl, een koers die we goed kennen en ons dierbaar is", zegt sportief directeur Klaas Lodewyck. "Julian is onze leider. Hij heeft in de Ronde van Baskenland goede vorm getoond." Alaphilippe kwam afgelopen woensdag wel ten val in de Brabantse Pijl, maar hij hield geen letsel over aan de harde smak op het asfalt.
De Waalse Pijl start in Blegny en finisht na ruim 200 kilometer bovenop de Muur van Hoei. De renners doen drie keer die klim. De Spanjaard Alejandro Valverde is recordhouder met vijf zeges. De laatste Nederlandse winnaar was Joop Zoetemelk 1976.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
19 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italiƫ.
19 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
19 uur geleden