Alaphilippe breekt schouderblad en ribben in Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Julian Alaphilippe heeft bij zijn valpartij in Luik-Bastenaken-Luik een gebroken schouderblad, een klaplong en twee gebroken ribben opgelopen. De 29-jarige Franse wielrenner viel bij een massale valpartij op 62 kilometer van de finish en moest naar het ziekenhuis. "Zijn toestand is stabiel, maar hij moet ter observatie in het ziekenhuis blijven", meldt zijn ploeg Quick-Step Alpha Vinyl.
Teamgenoot Ilan Van Wilder liep bij hetzelfde incident een gebroken kaak op. Beide renners gaan naar het ziekenhuis in Herentals in het noorden van België. Wilco Kelderman viel ook maar hield daar geen breuken aan over, meldde zijn ploeg Bora-hansgrohe al eerder.
Alaphilippe wist dit seizoen nog niet veel te winnen. In zijn favoriete wedstrijd de Waalse Pijl, die hij vorig jaar voor de derde keer won, werd hij woensdag slechts vierde. De Fransman kwam de afgelopen twee maanden al twee keer eerder ten val, onder meer in de Strade Bianche.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
9 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
17 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
22 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden