Alaphilippe boekt in Ronde van Wallonië eerste zege sinds rentree
HOEI (ANP) - Julian Alaphilippe heeft de eerste etappe van de Ronde van Wallonië op zijn naam gebracht. De Franse wereldkampioen van Quick-Step Alpha Vinyl was de sterkste op de Muur van Hoei na een etappe vanuit Temploux naar Hoei over 174,4 kilometer. Alaphilippe bleef de Spanjaard Alex Aranburu en de Australiër Robert Stannard op de slotklim voor.
Het was voor de Fransman zijn tweede optreden sinds zijn rentree op de fiets na een zware val tijdens Luik-Bastenaken-Luik. Hij reed eerder alleen het Frans kampioenschap op de weg, waarin hij dertiende werd. Zijn Belgische werkgever besloot hem niet mee te nemen naar de Tour de France.
Voor Alaphilippe was de finish de Muur van Hoei bekend terrein. Hij won eerder drie keer de Waalse Pijl die ook eindigt op de steile klim.
De Ronde van Wallonië telt vijf etappes en eindigt woensdag.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
50 minuten geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
22 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden