Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe beleeft wegrace WK als een droom

Alaphilippe beleeft wegrace WK als een droom

IMOLA (ANP) - Hij won een maand geleden een rit in de Tour de France, maar vaak was het net niet dit jaar voor de Franse wielrenner Julian Alaphilippe. Zondag, bij de wegrace van de WK in het Italiaanse Imola, paste alles precies en reed de renner van Deceuninck - Quick-Step met een vlammende solo in de slotfase naar de wereldtitel. "Deze dag is als een droom voor me", stamelde de 28-jarige wereldkampioen.

Alaphilippe was even niet de branievolle Fransman, die de afgelopen jaren zelfbewust naar tal van overwinningen reed. "Ik vind het moeilijk om mijn gevoel te omschrijven. Ik bedank mijn ploeggenoten die in me geloofden en geweldig werk hebben verricht. Wereldkampioen worden is altijd een droom geweest. Ik kwam hier vol ambitie maar ben bijna sprakeloos dat het nu gelukt is."

Alaphilippe werd de eerste Fransman die de regenboogtrui bij de eliterenners veroverde sinds Laurent Brochard in 1997. "Ik ben er zo vaak dichtbij geweest, maar nooit stond ik zelfs maar op het podium." In Bergen werd hij in 2017 tiende achter winnaar Peter Sagan. In Innsbruck finishte hij een jaar later als achtste achter Alejandro Valverde. Vorig jaar in het Engelse Yorkshire startte Alaphilippe als topfavoriet na een jaar waarin hij onder meer Milaan-Sanremo en twee etappes in de Tour had gewonnen. Maar het koude weer brak hem toen op. Dit jaar was het toch gissen naar zijn vorm, al had hij weer een rit te pakken in de Tour en hield de Belg Wout van Aert hem net van de winst af in Milaan-Sanremo.

Maar de benen waren goed en kort voor de top van de Cima Gallisterna, op een steil stuk, liet Alaphilippe zijn laatst overgebleven concurrenten achter. Eenmaal beneden bereikte hij met 15 seconden voorsprong het racecircuit Autodromo Enzo e Dino Ferrari. In zijn rondtocht daar was die marge genoeg voor de wereldtitel.

Meer uit Sport

Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

4 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

4 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

6 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

7 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

7 uur geleden
Verstappen wint GP Mexico, Antonelli jongste wereldkampioen ooit

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.

7 uur geleden
GP van Mexico hervat na crash Bottas: Verstappen leidt

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.

7 uur geleden