Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe beleeft wegrace WK als een droom

Alaphilippe beleeft wegrace WK als een droom

IMOLA (ANP) - Hij won een maand geleden een rit in de Tour de France, maar vaak was het net niet dit jaar voor de Franse wielrenner Julian Alaphilippe. Zondag, bij de wegrace van de WK in het Italiaanse Imola, paste alles precies en reed de renner van Deceuninck - Quick-Step met een vlammende solo in de slotfase naar de wereldtitel. "Deze dag is als een droom voor me", stamelde de 28-jarige wereldkampioen.

Alaphilippe was even niet de branievolle Fransman, die de afgelopen jaren zelfbewust naar tal van overwinningen reed. "Ik vind het moeilijk om mijn gevoel te omschrijven. Ik bedank mijn ploeggenoten die in me geloofden en geweldig werk hebben verricht. Wereldkampioen worden is altijd een droom geweest. Ik kwam hier vol ambitie maar ben bijna sprakeloos dat het nu gelukt is."

Alaphilippe werd de eerste Fransman die de regenboogtrui bij de eliterenners veroverde sinds Laurent Brochard in 1997. "Ik ben er zo vaak dichtbij geweest, maar nooit stond ik zelfs maar op het podium." In Bergen werd hij in 2017 tiende achter winnaar Peter Sagan. In Innsbruck finishte hij een jaar later als achtste achter Alejandro Valverde. Vorig jaar in het Engelse Yorkshire startte Alaphilippe als topfavoriet na een jaar waarin hij onder meer Milaan-Sanremo en twee etappes in de Tour had gewonnen. Maar het koude weer brak hem toen op. Dit jaar was het toch gissen naar zijn vorm, al had hij weer een rit te pakken in de Tour en hield de Belg Wout van Aert hem net van de winst af in Milaan-Sanremo.

Maar de benen waren goed en kort voor de top van de Cima Gallisterna, op een steil stuk, liet Alaphilippe zijn laatst overgebleven concurrenten achter. Eenmaal beneden bereikte hij met 15 seconden voorsprong het racecircuit Autodromo Enzo e Dino Ferrari. In zijn rondtocht daar was die marge genoeg voor de wereldtitel.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

2 uur geleden
Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

21 uur geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

22 uur geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

22 uur geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

22 uur geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

22 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

22 uur geleden