Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alaphilippe beleeft wegrace WK als een droom

Alaphilippe beleeft wegrace WK als een droom

IMOLA (ANP) - Hij won een maand geleden een rit in de Tour de France, maar vaak was het net niet dit jaar voor de Franse wielrenner Julian Alaphilippe. Zondag, bij de wegrace van de WK in het Italiaanse Imola, paste alles precies en reed de renner van Deceuninck - Quick-Step met een vlammende solo in de slotfase naar de wereldtitel. "Deze dag is als een droom voor me", stamelde de 28-jarige wereldkampioen.

Alaphilippe was even niet de branievolle Fransman, die de afgelopen jaren zelfbewust naar tal van overwinningen reed. "Ik vind het moeilijk om mijn gevoel te omschrijven. Ik bedank mijn ploeggenoten die in me geloofden en geweldig werk hebben verricht. Wereldkampioen worden is altijd een droom geweest. Ik kwam hier vol ambitie maar ben bijna sprakeloos dat het nu gelukt is."

Alaphilippe werd de eerste Fransman die de regenboogtrui bij de eliterenners veroverde sinds Laurent Brochard in 1997. "Ik ben er zo vaak dichtbij geweest, maar nooit stond ik zelfs maar op het podium." In Bergen werd hij in 2017 tiende achter winnaar Peter Sagan. In Innsbruck finishte hij een jaar later als achtste achter Alejandro Valverde. Vorig jaar in het Engelse Yorkshire startte Alaphilippe als topfavoriet na een jaar waarin hij onder meer Milaan-Sanremo en twee etappes in de Tour had gewonnen. Maar het koude weer brak hem toen op. Dit jaar was het toch gissen naar zijn vorm, al had hij weer een rit te pakken in de Tour en hield de Belg Wout van Aert hem net van de winst af in Milaan-Sanremo.

Maar de benen waren goed en kort voor de top van de Cima Gallisterna, op een steil stuk, liet Alaphilippe zijn laatst overgebleven concurrenten achter. Eenmaal beneden bereikte hij met 15 seconden voorsprong het racecircuit Autodromo Enzo e Dino Ferrari. In zijn rondtocht daar was die marge genoeg voor de wereldtitel.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev met moeite naar kwartfinales in Shanghai

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.

11 uur geleden
Russische gymbond boos om afwijzing visa topturnsters voor WK

MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.

13 uur geleden
Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

14 uur geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

16 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

19 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

1 dag geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 dag geleden