Al zo'n 800 actievoerders in bezet 'bruinkooldorp' bij Roermond
LÜTZERATH (ANP) - Circa achthonderd bezetters bevinden zich zondag in het niet ver van Roermond gelegen Duitse ‘bruinkooldorp’ Lützenrath en er zijn nog meer activisten uit onder meer Nederland op weg naar het dorp. Dat liet een woordvoerster van de Nederlandse activisten in Lützerath zondag weten. Zij verwacht dat zich de komende week vijftig Nederlandse activisten tegen de aangekondigde ontruiming door de politie zullen verzetten.
De activisten komen van heinde en verre onder meer met bussen. In Hamburg hield de politie in de nacht van zaterdag op zondag een bus met vijftig actievoerders tegen voor een grondige controle, waarbij ook de bagage nauwgezet werd doorzocht. Na een oponthoud van drie uur konden de activisten hun reis naar het dorp voortzetten.
Het 'spookdorp' Lützerath is al ruim twee jaar bezet om te verhinderen dat energiegigant RWE het dorp van de aardbodem wegvaagt om er bruinkool te kunnen winnen. De enorme bruinkoolmachine van RWE graaft momenteel al op meters van de dorpsrand. De activisten hebben er barricades opgeworpen. Nadat de politie aankondigde het dorp vanaf dinsdag te zullen ontruimen, groeide het aantal activisten dat zich daartegen wil verzetten, aanzienlijk.
Vanaf dinsdag wordt de ontruiming van het dorp verwacht. Daarvoor zet de politie naar eigen zeggen tot 2000 agenten in. Het Duitse blad Der Spiegel meldt zondag dat uit heel Duitsland agenten naar Lützerath worden gestuurd. De politie zal daarbij gebruik maken van onder meer waterkanonnen, honden en paarden, aldus het blad.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
14 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
36 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
2 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
4 uur geleden