Al zeker 15 ijsbanen open, KNSB verwacht snel meer banen
DEN HAAG (ANP) - Op zeker vijftien ijsbanen verspreid over Nederland kunnen schaatsliefhebbers woensdagmiddag al de ijzers onder binden. Dat zegt de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB), die verwacht dat de komende dagen veel meer verenigingen hun banen schaatsklaar krijgen.
Onder meer in Doorn, Arnhem, Amersfoort, Ede en Zeist kunnen mensen al het ijs op. In het Friese Goutum en het Overijsselse Grambergen wordt volgens de KNSB hard gewerkt om de ijsbaan gereed te maken. De ijsverenigingen moeten zich aan de regels van de veiligheidsregio's houden. Alle schaatsers blijven dus op 1,5 meter afstand van elkaar en alleen mensen onder de 18 jaar mogen in kleine groepjes op de baan. Verder zijn schaatswedstrijden verboden en blijven kleedkamers en kantines dicht. Een koek-en-zopietent, waar mensen buiten iets te eten en drinken afhalen, mag wel.
IJsbaan de Vooruitgang uit Ammerstol heeft een systeem ontwikkeld waarbij schaatsers hun ticket op tijdslot online kunnen reserveren. "Dat kan minimaal 32 uur van tevoren en vol is vol", vertelt een bestuurslid van de Zuid-Hollandse vereniging, die woensdagochtend de baan opende. "De KNSB heeft uitgerekend dat er bij ons hooguit 150 personen tegelijk op de baan kunnen. Iedereen reserveert op een tijdslot van 1,5 uur."
De KNSB vraagt schaatsers die voor natuurijs kiezen om dat zo veilig en dicht bij huis als mogelijk doen. "Wil je zeker weten dat het ijs veilig is en de omstandigheden coronaproof, ga dan schaatsen bij de lokale natuurijsclub."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
4 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
5 uur geleden