Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al zeker 15 ijsbanen open, KNSB verwacht snel meer banen

Al zeker 15 ijsbanen open, KNSB verwacht snel meer banen

DEN HAAG (ANP) - Op zeker vijftien ijsbanen verspreid over Nederland kunnen schaatsliefhebbers woensdagmiddag al de ijzers onder binden. Dat zegt de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB), die verwacht dat de komende dagen veel meer verenigingen hun banen schaatsklaar krijgen.

Onder meer in Doorn, Arnhem, Amersfoort, Ede en Zeist kunnen mensen al het ijs op. In het Friese Goutum en het Overijsselse Grambergen wordt volgens de KNSB hard gewerkt om de ijsbaan gereed te maken. De ijsverenigingen moeten zich aan de regels van de veiligheidsregio's houden. Alle schaatsers blijven dus op 1,5 meter afstand van elkaar en alleen mensen onder de 18 jaar mogen in kleine groepjes op de baan. Verder zijn schaatswedstrijden verboden en blijven kleedkamers en kantines dicht. Een koek-en-zopietent, waar mensen buiten iets te eten en drinken afhalen, mag wel.

IJsbaan de Vooruitgang uit Ammerstol heeft een systeem ontwikkeld waarbij schaatsers hun ticket op tijdslot online kunnen reserveren. "Dat kan minimaal 32 uur van tevoren en vol is vol", vertelt een bestuurslid van de Zuid-Hollandse vereniging, die woensdagochtend de baan opende. "De KNSB heeft uitgerekend dat er bij ons hooguit 150 personen tegelijk op de baan kunnen. Iedereen reserveert op een tijdslot van 1,5 uur."

De KNSB vraagt schaatsers die voor natuurijs kiezen om dat zo veilig en dicht bij huis als mogelijk doen. "Wil je zeker weten dat het ijs veilig is en de omstandigheden coronaproof, ga dan schaatsen bij de lokale natuurijsclub."

Meer uit Binnenland

Raad van Kerken roept Israël en Hamas op te stoppen met vechten

AMERSFOORT (ANP) - De Raad van Kerken in Nederland roept de Israëlische regering en Hamas op om te stoppen met vechten, medische hulp en voedsel toe te laten tot Gaza en de gijzelaars vrij te laten. Ook wil de gemeenschap van negentien christelijke kerken en organisaties dat alle inwoners van Gaza terug naar huis kunnen "met uitzicht op wederopbouw en veiligheid".

2 uur geleden
Provincie Utrecht wil wolf afschieten na bijtincident Den Treek

UTRECHT (ANP) - DNA-onderzoek heeft uitgewezen dat het inderdaad een wolf was die ruim een week geleden een wandelaarster beet op het Utrechtse landgoed Den Treek. Volgens het DNA-onderzoek gaat het om de wolf die vorig jaar zomer ook al betrokken was bij incidenten op de Utrechtse Heuvelrug. De provincie wil het dier nu laten afschieten, omdat deze wolf een direct gevaar voor mensen zou zijn.

3 uur geleden
Nederland moet meer doen tegen genocide in Gaza, zeggen experts

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft door zijn nauwe politieke, militaire en economische banden met Israël een grotere verantwoordelijkheidsplicht om genocide in Gaza te voorkomen dan andere landen. Dat zei Geert-Jan Knoops, bijzonder hoogleraar internationaal recht, woensdag in de Tweede Kamer. De vraag of het kabinet zijn preventieplicht voldoende nakomt, is aan de Kamer, voegde hij eraan toe.

4 uur geleden
Zaak Shukrula over belemmeren contact met advocaat dient 5 juni

AMSTERDAM (ANP) - Het kort geding van de recent gearresteerde advocaat Vito Shukrula tegen de Nederlandse staat over de toegang van zijn advocaten tot de Penitentiaire Inrichting, dient op 5 juni in de beveiligde rechtbank De Bunker in Amsterdam-Osdorp. Shukrula zal daarbij aanwezig zijn, laat zijn advocaat Sultan Kat weten.

4 uur geleden
Bijna 17 miljoen illegale sigaretten onderschept in Heerlen

HEERLEN (ANP) - Opsporingsdiensten hebben vrijdag bijna 17 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen op een industrieterrein in Heerlen. Een man uit Oost-Europa is aangehouden voor betrokkenheid bij de smokkel, meldt de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) woensdag.

5 uur geleden
PowNed vrijuit in zaak rond stiekeme opnames Onno Hoes

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam heeft woensdag besloten omroep PowNed vrijuit te laten gaan in de strafzaak rond heimelijke opnames van de voormalig burgemeester van Maastricht, Onno Hoes. Het Openbaar Ministerie had daar ook om gevraagd tijdens de behandeling van de zaak. Volgens het OM had PowNed "een bijdrage geleverd aan het maatschappelijk debat" en "een misstand aan de kaak gesteld". De rechtbank vindt de verdenkingen grotendeels niet bewezen en verklaart het OM verder niet ontvankelijk in de vervolging.

5 uur geleden
Twee kinderurnen gestolen van begraafplaats in Leusden

LEUSDEN (ANP) - Vanaf een begraafplaats aan de Dodeweg in Leusden (Utrecht) zijn twee kinderurnen gestolen. Volgens de politie is dit gebeurd in de eerste drie weken van maart. Beide urnen stonden vlakbij elkaar in een muur met nisjes. De nabestaanden hebben geen relatie tot elkaar, aldus de politie woensdag.

5 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!