Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al tweeëneenhalf keer Nederland aan bos afgebrand in Canada

Al tweeëneenhalf keer Nederland aan bos afgebrand in Canada

WINNIPEG (ANP/AFP) - In Canada is al meer dan tien miljoen hectare bos afgebrand. Dat heeft het Canadian Interagency Forest Fire Centre (CIFFC), dat de branden bestrijdt en in kaart brengt, bekendgemaakt.

De oppervlakte die is verwoest komt neer op tweeëneenhalf keer de oppervlakte van Nederland. Die is 4,2 miljoen hectares, inclusief binnen- en buitenwater.

Daarmee hebben de Canadese branden het record van 1989 verpulverd. Toen ging er 7,3 miljoen hectare bos in vlammen op gedurende het hele jaar, terwijl het nu nog maar juli is en de branden nog steeds woeden. Op dit moment zijn er 906 branden actief, waarvan er 570 niet onder controle zijn.

Sinds het begin van dit jaar zijn er al 4088 branden gesignaleerd in Canada. Zowel het oosten als het westen van het land hebben zwaar te lijden gehad. Meer dan 150.000 mensen hebben hun huizen moeten verlaten. Al vinden de meeste branden plaats in gebieden die ver verwijderd zijn van bewoond gebied.

Begin juni en opnieuw eind juni werden verschillende Noord-Amerikaanse steden gehuld in een dikke laag rook afkomstig van de branden. De lucht boven New York was niet alleen de meest vervuilde ooit in zijn geschiedenis, maar ook ongezonder dan waar dan ook ter wereld.

Meer uit Buitenland

Oekraïense app gehackt die voor Russische aanvallen waarschuwt

KYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.

2 uur geleden
Zelensky staat open voor directe gesprekken met Poetin in Turkije

ISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.

2 uur geleden
Iran: explosies op 2 tankers in Straat van Hormuz door zeemijnen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.

3 uur geleden
Democratische afgevaardigde steunt Republikein Rogers in Michigan

LANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.

5 uur geleden
Exitpolls: Jotova wint presidentsverkiezingen Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen. Jotova's opponent Andrej Gjoerov, een bankier en voormalig interim-premier, krijgt 43,4 tot 44 procent van de stemmen.

6 uur geleden
Democratische senator Chris Murphy (53) in ziekenhuis na beroerte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.

6 uur geleden
VN: meer dan 300.000 mensen op de vlucht in Jemen

ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.

8 uur geleden