Al tweeëneenhalf keer Nederland aan bos afgebrand in Canada
WINNIPEG (ANP/AFP) - In Canada is al meer dan tien miljoen hectare bos afgebrand. Dat heeft het Canadian Interagency Forest Fire Centre (CIFFC), dat de branden bestrijdt en in kaart brengt, bekendgemaakt.
De oppervlakte die is verwoest komt neer op tweeëneenhalf keer de oppervlakte van Nederland. Die is 4,2 miljoen hectares, inclusief binnen- en buitenwater.
Daarmee hebben de Canadese branden het record van 1989 verpulverd. Toen ging er 7,3 miljoen hectare bos in vlammen op gedurende het hele jaar, terwijl het nu nog maar juli is en de branden nog steeds woeden. Op dit moment zijn er 906 branden actief, waarvan er 570 niet onder controle zijn.
Sinds het begin van dit jaar zijn er al 4088 branden gesignaleerd in Canada. Zowel het oosten als het westen van het land hebben zwaar te lijden gehad. Meer dan 150.000 mensen hebben hun huizen moeten verlaten. Al vinden de meeste branden plaats in gebieden die ver verwijderd zijn van bewoond gebied.
Begin juni en opnieuw eind juni werden verschillende Noord-Amerikaanse steden gehuld in een dikke laag rook afkomstig van de branden. De lucht boven New York was niet alleen de meest vervuilde ooit in zijn geschiedenis, maar ook ongezonder dan waar dan ook ter wereld.
Meer uit Buitenland
LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.
3 uur geledenAOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.
8 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
11 uur geleden