Al twee trainers ontslagen na twee speelrondes Bundesliga
MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalcompetitie is pas twee speelrondes onderweg, maar nu al zijn twee trainers ontslagen. Na Schalke 04 besloot maandag ook FSV Mainz 05 de hoofdtrainer weg te sturen vanwege de teleurstellende seizoensstart. Mainz, de club van de Nederlandse voetballers Jeremiah St. Juste en Jean-Paul Boëtius, nam afscheid van trainer Achim Beierlorzer.
De ploeg van de 52-jarige Duitser begon het nieuwe seizoen met een nederlaag bij RB Leipzig (3-1) en moest zaterdag in eigen stadion na een voorsprong met 4-1 buigen voor VfB Stuttgart. St. Juste en Boëtius hadden beiden een basisplaats.
Beierlorzer werd in november vorig jaar ontslagen bij 1. FC Köln, maar vond al snel in Mainz een nieuwe werkgever. Amper een jaar later moet hij al weer vertrekken. Assistent Jan-Moritz Lichte neemt zijn taken voorlopig over.
Schalke 04 ontsloeg zondag al trainer David Wagner, na de nederlagen bij Bayern München (8-0) en tegen Werder Bremen (1-3).
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden