Al tientallen Britten aan de grens tegengehouden
SCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vrijdagmorgen een groep van tien Britten tegengehouden in de Rotterdamse haven. Daarmee is de teller van aan de grens geweigerde reizigers uit het Verenigd Koninkrijk sinds begin dit jaar gestegen naar 58. Vanaf 1 januari valt deze groep vanwege de brexit niet meer onder EU-regels en mogen zij vanwege de coronabeperkingen alleen als dat strikt noodzakelijk is Nederland nog in, meldt de marechaussee. Uitzonderingen zijn er onder voorwaarden voor bijvoorbeeld artsen of journalisten.
De groep vrijdagochtend tegenhouden personen stelde voor werk naar Duitsland te reizen, maar kon dat niet aannemelijk maken. Daarop zijn ze teruggestuurd naar het Verenigd Koninkrijk.
Sinds maart 2020 geldt voor veel landen een inreisverbod vanwege het coronavirus. Niet alleen Britten maar ook reizigers uit de VS en Chili werd in de afgelopen week de toegang tot Nederland ontzegd. Het merendeel van alle buitenlandse reizigers is op luchthaven Schiphol tegengehouden, maar ook een aantal op andere vliegvelden en bij veerboten in zeehavens.
Hoeveel reizigers er behalve de groep Britten zijn tegengehouden kon de marechaussee nog niet precies zeggen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
12 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
17 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
17 uur geleden