Al tienduizenden mensen op Malieveld voor Gaza-protest
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag stonden omstreeks 12.45 uur al tienduizenden vrijwel unaniem in het rood geklede mensen. Zij zijn daar voor een protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël.
Een verslaggever ter plaatse schat dat er ruim 50.000 aanwezigen zijn. Volgens hem staat het Malieveld inmiddels grotendeels vol. Ondertussen komt er nog altijd vanaf Den Haag Centraal een flinke stroom demonstranten aan. Ook vanuit de stad komen er mensen richting het Malieveld.
Aanwezigen hebben onder meer vlaggen, waaronder de Palestijnse vlag, bij zich. Ook lopen er mensen rond met borden met daarop leuzen als "Geweld is nooit een oplossing", "Doe wat" en "Schuilen kan niet meer", ziet een andere verslaggever. Ook ziet zij iemand lopen met een Israëlische vlag, waarop "Netanyahu war criminal" staat.
Vredespaleis
De sfeer is gemoedelijk. De aanwezigen zijn van alle leeftijden, van jong tot oud.
Het podiumprogramma van de demonstratie is inmiddels begonnen. Het toegestroomde publiek werd onder meer gevraagd of ze boos, woedend en verdrietig zijn en of ze de rouw voelen, waarop de aanwezigen steeds ja terugriepen. Na het podiumprogramma lopen de demonstranten naar het Vredespaleis en weer terug.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
5 uur geleden