Al-Shabaab eist aanslag in Mogadishu op
MOGADISHU (ANP/AFP/DPA) - De moslimextremisten van al-Shabaab hebben de aanslag van zaterdag opgeëist in Mogadishu. Bij die bomaanval in Somalische hoofdstad kwamen 81 mensen om. Ook raakten tientallen mensen gewond.
De terreurbeweging maakte via de eigen spreekbuis, Radio Andalus, bekend achter de verwoestende explosie te zitten. Twee Turkse ingenieurs en hun lijfwacht waren het doelwit. Een woordvoerder van al-Shabaab betuigde medeleven aan de families van de andere slachtoffers.
De ontploffing vond plaats op een druk kruispunt in het zuidwesten van de stad. Een getuige vertelde dat na de enorme explosie tientallen gewonden om hulp gilden.
De dodelijkste bomaanslag uit de geschiedenis van Somalië is twee jaar geleden gepleegd, in oktober 2017. Toen kwamen meer dan vijfhonderd mensen om het leven toen een zware vrachtwagenbom afging in een drukke straat in Mogadishu. Ook raakten honderden mensen gewond.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.
49 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet meer doen aan cyberveiligheid, stelt de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag verschenen rapport. Vooral de EU-lidstaten hebben daarin een taak, door meer informatie uit te wisselen. Dat gebeurt nu veel te weinig, concludeert de ERK na onderzoek.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bij het Beierse Oktoberfest is voor het eerst een feest georganiseerd voor queer vrouwen. Onder het motto 'bier, borsten en pretzels' kwamen honderden lesbiënnes, biseksuelen, trans en non-binaire personen samen om hun gemeenschap te vieren.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Rusland heeft de onderdrukking van critici in het buitenland de laatste jaren flink opgevoerd. Dat meldt de speciale rapporteur van de VN voor de mensenrechtensituatie in Rusland, Mariana Katzarova, in een rapport. Sinds de Russische invasie in Oekraïne in 2022 zijn de surveillance, intimidatie en represailles van tegenstanders toegenomen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Australië, Canada, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk hebben zich in een gezamenlijke verklaring uitgesproken tegen de "schijnverkiezingen" in Oekraïense regio's.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.
3 uur geleden