Al-Shabaab eist aanslag in Mogadishu op
MOGADISHU (ANP/AFP/DPA) - De moslimextremisten van al-Shabaab hebben de aanslag van zaterdag opgeëist in Mogadishu. Bij die bomaanval in Somalische hoofdstad kwamen 81 mensen om. Ook raakten tientallen mensen gewond.
De terreurbeweging maakte via de eigen spreekbuis, Radio Andalus, bekend achter de verwoestende explosie te zitten. Twee Turkse ingenieurs en hun lijfwacht waren het doelwit. Een woordvoerder van al-Shabaab betuigde medeleven aan de families van de andere slachtoffers.
De ontploffing vond plaats op een druk kruispunt in het zuidwesten van de stad. Een getuige vertelde dat na de enorme explosie tientallen gewonden om hulp gilden.
De dodelijkste bomaanslag uit de geschiedenis van Somalië is twee jaar geleden gepleegd, in oktober 2017. Toen kwamen meer dan vijfhonderd mensen om het leven toen een zware vrachtwagenbom afging in een drukke straat in Mogadishu. Ook raakten honderden mensen gewond.
Meer uit Buitenland
SINGAPORE (ANP/AFP) - Een Franse tiener heeft in Singapore een boete van 600 Singaporese dollars (ruim 400 euro) gekregen nadat hij schuld had bekend aan openbare ordeverstoring. Voor die overtreding had hij ook een celstraf van maximaal twee jaar kunnen krijgen voor onder meer "baldadigheid".
8 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - Russische aanvallen op Oekraïne hebben volgens de autoriteiten daar aan zeker acht mensen het leven gekost. Op veel plekken in het land klonk het luchtalarm en in hoofdstad Kyiv waren explosies te horen. Buurland Polen meldde dat gevechtsvliegtuigen werden ingezet om het eigen luchtruim te beschermen.
10 minuten geledenBRIGNOLES (ANP) - George Clooney en zijn vrouw Amal hebben hun huis in Frankrijk moeten evacueren vanwege een natuurbrand in de buurt. Dat meldt onder meer het tijdschrift People. De Amerikaanse filmster woont met zijn gezin in Brignoles en hun huis ligt in een van de vele regio's waar branden woeden.
14 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft bij aanvallen op Oekraïne meer dan 70 raketten en 280 drones ingezet. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op X sprak over zeker acht doden.
17 minuten geledenNAVALUENGA (ANP/AFP) - In het gebied van de hevige natuurbranden in het westen van de regio Madrid en aangrenzende regio's zijn volgens de autoriteiten vrijwel geen vlammen meer. De natuurbrand breidt zich al twee dagen niet meer uit.
24 minuten geledenKUMAMOTO (ANP) - Er zijn in totaal 28 mensen omgekomen bij een zware aardbeving in Japan, meldt de Japanse regering in een bijgewerkte balans.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft "met succes een zware reeks aanvallen op Iran uitgevoerd, als reactie op de pogingen tot raketaanvallen op Amerikaanse troepen van de dag ervoor", meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X. "De aanvallen waren bedoeld om de dreiging die uitgaat van Iran voor Amerikaanse troepen, de commerciële scheepvaart en buurlanden in de Golfregio te verminderen."
5 uur geleden