Al ruim honderd vluchten geannuleerd op Schiphol om mist
SCHIPHOL (ANP) - Het aantal geannuleerde vluchten op Schiphol als gevolg van de mist is opgelopen tot ruim honderd. Dat laat een woordvoerder van de luchthaven weten. Schiphol houdt er rekening mee dat de mist woensdag nog de hele dag aanhoudt. Reizigers moeten dan ook nog altijd rekening houden met vertragingen.
Door de mist wordt de capaciteit op de luchthaven beperkt, zei de woordvoerder al eerder op de dag. In totaal stonden voor woensdag ruim 1100 vluchten gepland.
Het KNMI heeft woensdagochtend code geel afgekondigd vanwege dichte mist, met plaatselijk zicht tot 200 meter. De waarschuwing gold in eerste instantie voor heel Nederland, behalve voor de Waddeneilanden. Aan het einde van de ochtend werd die waarschuwing voor een deel van het land ingetrokken. Voor de provincies Flevoland, Friesland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland geldt nog wel code geel. Die waarschuwing is tot 14.00 uur van kracht.
Ondertussen kijkt Schiphol ook al naar donderdag, waarvoor vergelijkbare weersomstandigheden worden voorspeld. Hoe hardnekkig de mist dan zal zijn, is volgens de zegsman nog lastig te zeggen.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
7 uur geleden