Al ruim honderd vluchten geannuleerd op Schiphol om mist
SCHIPHOL (ANP) - Het aantal geannuleerde vluchten op Schiphol als gevolg van de mist is opgelopen tot ruim honderd. Dat laat een woordvoerder van de luchthaven weten. Schiphol houdt er rekening mee dat de mist woensdag nog de hele dag aanhoudt. Reizigers moeten dan ook nog altijd rekening houden met vertragingen.
Door de mist wordt de capaciteit op de luchthaven beperkt, zei de woordvoerder al eerder op de dag. In totaal stonden voor woensdag ruim 1100 vluchten gepland.
Het KNMI heeft woensdagochtend code geel afgekondigd vanwege dichte mist, met plaatselijk zicht tot 200 meter. De waarschuwing gold in eerste instantie voor heel Nederland, behalve voor de Waddeneilanden. Aan het einde van de ochtend werd die waarschuwing voor een deel van het land ingetrokken. Voor de provincies Flevoland, Friesland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland geldt nog wel code geel. Die waarschuwing is tot 14.00 uur van kracht.
Ondertussen kijkt Schiphol ook al naar donderdag, waarvoor vergelijkbare weersomstandigheden worden voorspeld. Hoe hardnekkig de mist dan zal zijn, is volgens de zegsman nog lastig te zeggen.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
4 uur geleden