Al ruim 70.000 bedrijven bij corona-noodloket, 58 miljoen betaald
HILVERSUM (ANP) - Tussen de 70.000 en 80.000 ondernemers hebben zich tot nu toe bij het corona-noodloket gemeld voor een bedrag van 4000 euro om de meest acute geldnood te verlichten die ze oplopen door de coronacrisis. Inmiddels is al 58 miljoen euro uitgekeerd, zei staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) woensdag in OP1.
Het loket ging op 27 maart open, na ruim tien dagen van voorbereiding.
De 4000 euro is een eenmalige belastingvrije gift waarmee ondernemers hun eerste directe kosten kunnen betalen. Het gaat dan om de huur of andere vaste lasten die doorlopen, terwijl de bedrijfjes geen of veel minder omzet draaien. Het gaat met name om het midden- en kleinbedrijf, zoals kappers, horecazaken, de reisbranche en non-foodwinkels.
De zogeheten TOGS-regeling maakt deel uit van een enorm pakket aan noodmaatregelen die het kabinet heeft ontwikkeld om ondernemers die in de knel zijn gekomen, te ondersteunen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het aantal zachte dagen in Nederland, waarop de temperatuur 15 graden of hoger is, is dit jaar opgelopen tot 207. Daarmee is een nieuw record gevestigd, meldt Weeronline. Het vorige record stond op 206 dagen en werd gehaald in 2022 en 2014. De meetreeks loopt sinds 1901.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Drie schadelijke programma's waarmee cybercriminelen inbraken en gegevens stalen, zijn deze week uit de lucht gehaald. Volgens de politie "is het hele businessmodel van veel cybercriminelen tegelijkertijd verstoord".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pas vanaf 2030 krijgen vrouwen met zeer dicht borstweefsel niet alleen een röntgenfoto voor de screening van borstkanker, maar ook een MRI-scan. In het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) was al afgesproken dat hier geld voor komt, maar volgens demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) duurt het "nog enkele jaren voordat noodzakelijke stappen en goede voorbereiding afgerond zijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gasopslagen in Nederland zaten begin deze maand minder vol dan volgens Europese afspraken zou moeten. Dat meldt demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsvrouw ziet geen reden tot zorg. De aanvoer van gas is al langere tijd stabiel, net als de prijzen, schrijft zij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Automobilisten uit een aantal Europese landen krijgen vanaf 1 juli in Amsterdam direct een wielklem als ze niet hebben betaald voor parkeren. Het gaat om kentekens uit Frankrijk, Polen, Hongarije en Luxemburg. Met die landen zijn geen afspraken gemaakt over het versturen van parkeerbonnen per post.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als alle werknemers in Nederland dagelijks een gezonde lunch eten, levert dit de maatschappij jaarlijks tussen de 9 en 11,5 miljard euro op. Het ziekteverzuim daalt, zorgkosten nemen af en werknemers zijn productiever, concludeert adviesbureau Gibbs na een maatschappelijke kosten-batenanalyse. Experts van de Erasmus Universiteit Rotterdam, het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) en De Haagse Hogeschool werkten hieraan mee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 34-jarige Vlaming Juanito V. in hoger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar en tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn ex-vriendin in Delft. Het 33-jarige slachtoffer werd op 5 februari 2023 op klaarlichte dag gedood. Haar moeder en stiefvader raakten zwaargewond.
2 uur geleden