
Al ruim 130.000 aanmeldingen voor massaclaim tegen Booking.com
DEN HAAG (ANP) - De massaclaim van de Consumentenbond tegen Booking.com heeft in minder dan een week al meer dan 130.000 aanmeldingen ontvangen. Een woordvoerster van de bond noemt dat "heel veel". Na de aankondiging van de claim donderdag lag de aanmeldwebsite er zelfs tijdelijk uit door de grote hoeveelheid aanmeldingen. Inmiddels werkt alles weer en blijven de aanmeldingen binnenstromen.
De Consumentenbond maakte donderdagochtend bekend samen met de stichting Consumenten Competition Claims (CCC) een claimprocedure tegen Booking te beginnen om kunstmatig hoge hotelprijzen. De bekende hotelboekingsite heeft volgens de organisaties jarenlang concurrentieregels geschonden. Daarom zou een vergoeding voor consumenten op zijn plaats zijn.
De organisaties zeggen dat de schade tientallen tot honderden euro's per consument kan bedragen. In totaal gaat het om honderden miljoenen euro's. De claimclubs stellen dat alle Nederlandse consumenten die vanaf 1 januari 2013 minimaal één keer een hotelkamer hebben geboekt via Booking, schade hebben geleden. Maar ook mensen die elders hebben geboekt, bijvoorbeeld bij hun hotel zelf, kunnen zich aanmelden. Door het handelen van Booking zouden hun prijzen eveneens hoger kunnen zijn uitgekomen.
Eerste aanmelding
Voor de eerste aanmelding zijn volgens de woordvoerster nog niet veel gegevens nodig. "Maar in principe doe je dan mee. Dan kan je in aanmerking komen voor compensatie." Een rechtszaak kan wel jaren duren, erkent de zegsvrouw. De claimclubs willen eerst met Booking in gesprek.
De onderneming benadrukte donderdag zich altijd te hebben ingezet om reizigers "de best mogelijke prijzen en een transparante boekingservaring" te bieden. Ook verwierp Booking.com alle beweringen die het tegendeel suggereren.
Hotels
"Terwijl we de inhoud van de claim nog bekijken, zijn beschuldigingen dat we ooit geprobeerd zouden hebben om prijzen voor reizigers kunstmatig te verhogen ongegrond", laat een woordvoerder dinsdag weten. "Het doel van de eerdere 'pariteitsclausules' in onze overeenkomsten met accommodaties in Europa was juist om ervoor te zorgen dat iedereen toegang had tot de best mogelijke prijzen", voegt hij toe over het door de claimorganisaties gewraakte beleid dat hotels geen lagere prijzen of betere voorwaarden mochten aanbieden via andere boekingssites of hun eigen website.
Ook hotels kunnen een claim indienen. Die procedure loopt via een andere stichting, Hotel Claims Alliance. Die claim wordt onder meer ondersteund door Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geëindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.
30 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.
2 uur geledenMUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als België, Spanje en Polen."
2 uur geleden