Al Qudsziekenhuis in Gaza-Stad buiten dienst door brandstoftekort
GAZA-STAD (ANP) - Het Al Qudsziekenhuis in Gaza-Stad is uitgevallen door brandstoftekort. De Palestijnse Rode Halve Maan meldt zondag dat er geen brandstof meer is voor de generatoren die voor stroom zorgden. Het medisch personeel doet er alles aan om hulp te verlenen aan patiënten en gewonden, laat de zusterorganisatie van het Rode Kruis weten.
Er is ook een tekort aan medische goederen, voedsel en water. De hulporganisatie waarschuwde eerder dat baby's in het ziekenhuis uitdroging riskeren door een tekort aan alternatieven voor moedermelk.
De Palestijnse Rode Halve Maan betreurt dat dit "kritieke punt" is bereikt, ondanks dat er pogingen zijn geweest om dit te voorkomen. "Herhaaldelijk oproepen voor dringende internationale hulp, gezien de week durende omsingeling en vijf dagen lange communicatie- en internetblack-out, waren niet succesvol."
Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn in Gaza veel ziekenhuizen en zorginstellingen uitgevallen. De Palestijnse hulporganisatie houdt de internationale gemeenschap en de ondertekenaars van het Vierde Verdrag van Genève, dat gaat over bescherming van burgers in oorlogstijd, verantwoordelijk voor de "volledige ineenstorting van het zorgsysteem en de daaruit voortvloeiende erbarmelijke humanitaire omstandigheden".
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.
10 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.
24 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.
33 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
2 uur geleden