Al-Quds-bridages achter operatie aan Libanees-Israëlische grens
BEIROET/JERUZALEM (ANP/RTR) - De al-Quds-brigades, de gewapende tak van de Palestijnse Islamitische Jihad-beweging, zeggen dat ze achter de aanval zitten tegen Israël vanuit Libanon. Zeven Israëlische soldaten zouden bij de operatie gewond zijn geraakt.
Eerder maandag meldde het Israëlische leger bewapende indringers te hebben gedood nadat die vanuit Libanon de grens waren overgestoken. Het leger bestookte daarop doelen in het zuiden van Libanon met gevechtshelikopters. Zeker één strijder van Hezbollah kwam daarbij om het leven, bevestigde de islamitische organisatie.
Bewoners in het uiterste noorden van Israël moesten in schuilkelders blijven. Het Libanese leger op zijn beurt riep burgers in het zuiden op heel goed op te letten en niet naar het grensgebied te gaan.
Bondgenoten
Hezbollah voerde zondag vanuit Libanon een aanval uit op Israël, waarop dat land een tegenaanval uitvoerde. De sjiitische beweging uitte met de aanval zijn steun aan Hamas, dat sinds zaterdag vanuit de Palestijnse Gazastrook bezig is met een groot offensief tegen Israël. De groeperingen zijn bondgenoten van elkaar en worden allebei gesteund door Iran.
Ondertussen roepen de blauwhelmen van de Verenigde Naties in Libanon op tot "maximale terughoudendheid" aan de grens. De VN-missie UNIFIL is sinds 1978 in het grensgebied aanwezig. De missie zegt in contact te staan met alle betrokken partijen en wil verdere escalatie en het verlies van mensenlevens voorkomen.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
6 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
6 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
12 uur geleden