Al-Qaeda publiceert boek over planning aanslagen 11 september
CAÏRO (ANP/DPA) - Het terroristische netwerk al-Qaeda heeft een boek uitgebracht met een gedetailleerde tijdlijn die leidde tot de aanslagen met verschillende vliegtuigen op Amerikaanse doelwitten op 11 september 2001, waarbij op drie plaatsen bijna 3000 mensen om het leven kwamen. Het boek verschijnt op de 21e verjaardag van de aanslagen en is geschreven door Abu Muhammad al-Masri, een hooggeplaatst al-Qaeda-lid dat naar verluidt in 2020 in Iran is vermoord.
Het boek wordt online verspreid door de media-afdeling van al-Qaeda, As-Sahab. In het bijna 250 pagina's tellende boek schrijft al-Masri dat al-Qaeda zich had voorbereid op een aanval op Amerikaanse belangen sinds het in 1996 voet aan wal zette in Afghanistan, met als doel de VS mee te slepen in een langdurige uitputtingsoorlog. Het idee ontstond toen een Egyptische piloot voorstelde om een burgervliegtuig met duizenden liters ontvlambaar materiaal naar 'een belangrijk en symbolisch Amerikaans gebouw' te vliegen.
Een aantal al-Qaeda-militanten werd in 1998 uitgekozen om speciale gevechtstraining te ondergaan, waarop ze naar luchtvaartscholen in verschillende delen van de wereld werden gestuurd. Op 11 september 2001 kaapten zij vier vliegtuigen en stortten die neer op verschillende locaties in de VS. De aanslagen leidden tot de door de VS geleide militaire interventie in Afghanistan.
Al-Qaeda-leider Ayman al-Zawahiri werd meer dan een maand geleden in Afghanistan gedood bij een gerichte Amerikaanse luchtaanval. Al-Zawahiri nam het in 2011 over nadat Osama bin Laden door Amerikaanse speciale troepen werd vermoord in zijn schuilplaats in Pakistan. De groepering heeft nog geen nieuwe leider benoemd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
22 minuten geledenEL PASO (ANP) - De sluiting woensdag van het luchtruim bij het Amerikaanse El Paso volgde op onenigheid tussen overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen tegen media als CBS News en The New York Times. De grensbewakingsdienst zou een anti-dronelaser hebben ingezet zonder de luchtvaartautoriteiten voldoende tijd te geven om risico's voor het vliegverkeer in te schatten.
31 minuten geledenPARIJS (ANP) - Noodweer leidt in het zuiden van Frankrijk tot problemen. 850.000 mensen zitten zonder stroom, meldt BFMTV op basis van energiebedrijf Enedis. Weerdienst Météo France waarschuwt dat lagedrukgebied Nils in grote delen van het land zorgt voor gevaarlijke situaties door harde wind, zware regenval en onweer.
38 minuten geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
11 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
11 uur geleden