'Al-Qaeda-leider Khalid Batarfi opgepakt'
SANAA (ANP/AFP) - De leider van de gevaarlijke Jemenitische tak van terreurorganisatie al-Qaeda zit al maanden vast. Khalid Batarfi zou volgens VN-experts in oktober zijn opgepakt bij een operatie in de stad Al Ghaydah. Zijn rechterhand Saad Atef al-Awlaqi kwam toen om het leven.
Batarfi trad minder dan een jaar geleden aan als leider van al-Qaeda op het Arabisch Schiereiland (AQAS). De organisatie, die ook buiten Jemen actief is, heeft onder meer de verantwoordelijkheid opgeëist voor een schietpartij op een Amerikaanse marinebasis in 2019. Toen schoot een Saudische militair in Florida drie van zijn Amerikaanse collega's dood.
De VS zien AQAS als een extreem gevaarlijk jihadistisch netwerk en proberen belangrijke jihadisten uit te schakelen. De twee vorige leiders van de terreurorganisatie kwamen allebei om het leven door Amerikaanse luchtaanvallen. Batarfi verscheen in meerdere video's van al-Qaeda en wordt door de Amerikaanse autoriteiten gezien als een internationale terrorist.
AQAS heeft de arrestatie van Batarfi niet bevestigd. De VN-experts treden in een rapport aan de Veiligheidsraad ook niet in detail over wat hem precies is overgekomen of waar hij nu is. De jihadistenleider zou volgens onbevestigde berichten door Jemenitische troepen zijn overgedragen aan buurland Saudi-Arabië.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De EU-grensbewakingsdienst Frontex heeft in de eerste zes maanden van dit jaar EU-lidstaten ondersteund bij de terugkeer van ruim 33.000 afgewezen asielzoekers naar landen buiten de Europese Unie. In dezelfde periode vorig jaar ging het om ongeveer 30.000 mensen. Dit heeft Frontex maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Vier mensen zijn omgekomen bij een Oekraïense aanval op Rusland en de Krim, zeggen de Russische autoriteiten. Volgens hen vielen er ook meerdere gewonden.
4 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het mandaat om te regeren ligt nu bij Alternative für Deutschland (AfD), stelt CDU-deelstaatpremier Sven Schulze van Saksen-Anhalt: "Wij zijn de oppositie". Zijn christendemocraten eindigden bij de deelstaatverkiezingen op de tweede plek, ruim achter de radicaalrechtse AfD.
5 uur geledenNUUK (ANP) - De EU gaat dit en volgend jaar 200 miljoen euro investeren in Groenland, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie maandag in het Groenlandse Nuuk bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor nieuwe economische kansen voor de lokale bevolking en moet bijdragen aan een duurzame en vreedzame Arctische regio.
5 uur geleden