Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al-Qaeda eist aanslag Mali met twee Franse doden op

Al-Qaeda eist aanslag Mali met twee Franse doden op

BAMAKO (ANP) - De radicaal-islamitische terreurgroep al-Qaeda heeft de aanslag in Mali opgeëist waarbij zaterdag twee Franse militairen om het leven kwamen. Een derde Franse soldaat raakte bij de aanslag gewond. Het pantservoertuig waarin de slachtoffers reden werd getroffen door een geïmproviseerd explosief.

Het nieuws dat de Noord-Afrikaanse tak van al-Qaeda de aanslag heeft opgeëist, werd maandag gebracht door Site Intelligence Group, een Amerikaanse non-gouvernementele organisatie die onder meer de online activiteiten van jihadistische organisaties bijhoudt. De bewuste terreurgroep, Jama'a Nusrat ul-Islam wa al-Muslimin (JNIM), veroordeelde bij het opeisen van de aanslag de "willekeurige" slachting van honderd burgers in het westen van Niger, afgelopen weekend, aldus Site Intelligence Group.

De aanslag op de Franse militairen vond plaats in Menaka, de oostelijke regio van Mali. Vijftig Fransen sneuvelden al sinds Frankrijk met meer dan 5000 manschappen in 2013 actief werd in de Sahel als onderdeel van Operatie Barkhane. Het immense gebied heeft te kampen met jihadistisch geweld en een veiligheidscrisis die de afgelopen jaren duizenden burgers en militairen het leven hebben gekost.

Meer uit Buitenland

Landen sluiten ambassades in Teheran vanwege oorlog met Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Meerdere landen hebben hun ambassades in Teheran gesloten. Australië heeft alle medewerkers opgedragen om Iran te verlaten, omdat de situatie te onveilig is. Ook de ambassades van onder meer Tsjechië, Portugal en Nieuw-Zeeland zijn gesloten. Israël voert al een week zware luchtaanvallen uit op de stad.

25 minuten geleden
Luchtaanvallen over en weer tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran, die vorige week begon met een grootscheepse aanval van Israël, is de tweede week ingegaan met een nacht van luchtaanvallen over en weer. Bij de vijandelijkheden zijn volgens het Human Rights Activists News Agency aan Iraanse zijde tot nu toe 639 doden gevallen, vooral burgers. Israëlische autoriteiten melden "enkele tientallen" burgerdoden.

2 uur geleden
Trump behoudt voorlopig controle over Nationale Garde Californië

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag geoordeeld dat president Donald Trump voorlopig de controle over de Nationale Garde van Californië mag behouden. Het hof verlengde daarmee de opschorting van een eerdere uitspraak van een lagere rechter, die had bepaald dat Trump onrechtmatig de Nationale Garde had ingezet in Los Angeles.

2 uur geleden
Zelensky benoemt nieuwe commandant landmacht

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.

10 uur geleden
IAEA meldt bombardement op onderzoeksreactor in aanbouw in Iran

WENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.

10 uur geleden
NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

12 uur geleden
Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.

12 uur geleden