
Al-Nassr-trainer Garcia blij met komst 'buitengewone' Ronaldo
RIYAD (ANP) - Al-Nassr-trainer Rudi Garcia denkt dat zijn nieuwe speler Cristiano Ronaldo het voetbal in Saudi-Arabië naar een hoger niveau gaat tillen. De Franse coach gaf na aankomst van de 37-jarige vedette in het Midden-Oosten aan blij te zijn met de aanwinst, die volgens Garcia van de "buitencategorie" is.
Ronaldo wordt dinsdag gepresenteerd als speler van de Saudische koploper Al-Nassr, nadat zijn komst vorige week al officieel werd bevestigd. Bij het evenement in stadion Mrsool Park in hoofdstad Riyad worden zo’n 25.000 toeschouwers verwacht.
De Portugees was transfervrij nadat hij eind vorig jaar een vertrek had geforceerd bij Manchester United. Ronaldo heeft in Saudi-Arabië getekend voor 2,5 jaar en gaat naar verluidt 200 miljoen euro verdienen.
Het is overigens nog maar de vraag of Ronaldo ook na de zomer voor Al-Nassr speelt. Volgens de doorgaans betrouwbare krant Marca kan de wereldster op huurbasis gaan spelen voor het Engelse Newcastle United als die club zich plaatst voor de Champions League. Ook Newcastle is in Saudische handen.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
3 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
4 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
6 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Volgens het hof zijn er nog voldoende redenen om hem vast te houden, onder meer het risico dat hij naar het buitenland vlucht. Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Diogo Jota en zijn jongere broer André Silva reden vorige week donderdag waarschijnlijk te hard toen hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte. Dat meldt de Spaanse politie na onderzoek. Beide Portugese voetballers kwamen om het leven.
11 uur geleden