Al na vijf minuten zit olympische droom van Korrel erop
TOKIO (ANP) - Onder het mom 'Korrel for gold' ging judoka Michael Korrel voor het hoogst haalbare op de Olympische Spelen in Tokio. De olympische droom zat er voor de debutant echter al na vijf minuten op.
"Dit is een zware domper, dat spreekt voor zich natuurlijk", zei Korrel (27) na zijn nederlaag tegen Karl-Richard Frey. Korrel verloor in de golden score op waza-ari van de Duitser, de nummer 24 van de wereld. "De partij verliep prima, ik wilde hem langer maken. Ik zou het moeten terugkijken en analyseren. Hij wist aan de rechterkant een gaatje te vinden en die kans heb ik hem blijkbaar gegeven. Misschien had ik agressiever moeten zijn in het begin."
Jaren leefde Korrel toe naar dit moment, donderdag 29 juli. Het werd echter een dag om gauw te vergeten. Een herkansing krijgt Korrel niet. "Daar hebben wij het ook vaker over, dat is part of the business. Soms sta je aan de andere kant en dan is het allemaal heel mooi. Maar deze kans krijg je niet vaak in je leven. Ik kwam hier voor heel veel meer en dat is heel zuur."
Team
Korrel krijgt zaterdag nog wel een nieuwe kans met het team, in de gemengde landenwedstrijd. "Alle focus lag op individueel. Het zal nog wel even een donker moment blijven en blijven spoken in mijn hoofd. Maar daarna moeten we schakelen naar teams en dan is er zaterdag de kans op revanche", aldus Korrel.
"Ik moet dit eerst even parkeren. Dat is moeilijk, maar ik heb mensen om me heen die me daarbij helpen. Mijn familie is er niet bij, maar ik heb hier ook vrienden die als familie zijn. Daar zal ik mijn momenten wel mee zoeken."
Twee jaar geleden werd Korrel op de olympische locatie, de judotempel Nippon Budokan, derde op de WK. Hij is ook de nummer 3 van de wereld.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
12 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
17 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
19 uur geleden