Al na vijf minuten zit olympische droom van Korrel erop
TOKIO (ANP) - Onder het mom 'Korrel for gold' ging judoka Michael Korrel voor het hoogst haalbare op de Olympische Spelen in Tokio. De olympische droom zat er voor de debutant echter al na vijf minuten op.
"Dit is een zware domper, dat spreekt voor zich natuurlijk", zei Korrel (27) na zijn nederlaag tegen Karl-Richard Frey. Korrel verloor in de golden score op waza-ari van de Duitser, de nummer 24 van de wereld. "De partij verliep prima, ik wilde hem langer maken. Ik zou het moeten terugkijken en analyseren. Hij wist aan de rechterkant een gaatje te vinden en die kans heb ik hem blijkbaar gegeven. Misschien had ik agressiever moeten zijn in het begin."
Jaren leefde Korrel toe naar dit moment, donderdag 29 juli. Het werd echter een dag om gauw te vergeten. Een herkansing krijgt Korrel niet. "Daar hebben wij het ook vaker over, dat is part of the business. Soms sta je aan de andere kant en dan is het allemaal heel mooi. Maar deze kans krijg je niet vaak in je leven. Ik kwam hier voor heel veel meer en dat is heel zuur."
Team
Korrel krijgt zaterdag nog wel een nieuwe kans met het team, in de gemengde landenwedstrijd. "Alle focus lag op individueel. Het zal nog wel even een donker moment blijven en blijven spoken in mijn hoofd. Maar daarna moeten we schakelen naar teams en dan is er zaterdag de kans op revanche", aldus Korrel.
"Ik moet dit eerst even parkeren. Dat is moeilijk, maar ik heb mensen om me heen die me daarbij helpen. Mijn familie is er niet bij, maar ik heb hier ook vrienden die als familie zijn. Daar zal ik mijn momenten wel mee zoeken."
Twee jaar geleden werd Korrel op de olympische locatie, de judotempel Nippon Budokan, derde op de WK. Hij is ook de nummer 3 van de wereld.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
2 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
5 uur geleden