Al meer dan 35.000 klachten bij LAKS op de eerste dag examens
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn al ruim 35.000 klachten binnengekomen over de centrale eindexamens, die dinsdag zijn begonnen. In 2023 ontving het LAKS ruim 18.500 klachten op de eerste dag van de examens. Het jaar daarvoor waren dat er zo'n 31.000. "De klachten stromen nog steeds binnen", zegt een woordvoerder van de scholierenorganisatie.
Het LAKS kreeg veel klachten over geluidsoverlast tijdens de examens, maar er zijn ook heel wat inhoudelijke klachten binnengekomen. Deze klachten bespreekt het LAKS met het College voor Toetsen en Examens (CvTE). Als een klacht door het CvTE gegrond wordt verklaard, kan dat betekenen dat de normering wordt aangepast.
De meeste klachten gingen over het examen wiskunde A voor havo, gevolgd door de examens Engels en geschiedenis voor vmbo gemengde en theoretische leerweg. Met name vraag negen van het havo-examen wiskunde A kon op veel klachten rekenen, bijna 1500 volgens de woordvoerder. Veel examenleerlingen beklaagden zich erover dat vragen onduidelijk en vaag geformuleerd waren.
Behalve wiskunde A stonden dinsdag ook wiskunde B en muziek op het programma voor havo-leerlingen. Voor vwo stonden Grieks en biologie op de rol. Het vmbo-basis trapte de examenperiode af met Nederlands, terwijl vmbo-kader begon met biologie. De laatste examens van het eerste tijdvak zijn op 29 mei.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
5 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
15 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
19 uur geleden