Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al meer dan 140 trucks met hulp naar Syrisch rebellengebied

Al meer dan 140 trucks met hulp naar Syrisch rebellengebied

DAMASCUS (ANP/AFP) - Het transport van hulpgoederen naar het deel van Syrië dat in handen is van rebellen komt voor het eerst sinds de aardbevingen van 6 februari weer op gang. Volgens Jens Laerke, woordvoerder van het VN-Bureau voor Humanitaire Zaken (OCHA), konden de voorbije week al zeker 143 vrachtwagens Syrië binnenrijden.

Voor de aardbeving staken dagelijks trucks vanuit Turkije de Syrische grens over om de vier miljoen ontheemden in het gebied van humanitaire hulp te voorzien. Maar met de aardbevingen kwam die hulp helemaal tot stilstand.

De eerste dagen na de beving slaagde geen enkele vrachtwagen erin om het noordwesten van Syrië te bereiken. Enkele dagen na de ramp ging de grensovergang van Bab al-Hawa tussen Turkije en Syrië weer open, maar door schade aan de wegen kwam de hulp maar moeizaam op gang. De grenspost is de enige reguliere toegangsweg naar het gebied, nu in handen van jihadisten en rebellen.

UNHCR en Unicef

Eerder deze week ging de Syrische president Bashar al-Assad akkoord om tijdelijk twee binnenlandse grensovergangen open te stellen, tussen de gebieden die de overheid controleert en de rebellengebieden.

In de vrachtwagens die nu Syrië binnenrijden, zit volgens Laerke hulp van zes VN-agentschappen, waaronder de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR en VN-kinderfonds Unicef. Het gaat onder meer om tenten, matrassen, medicijnen en winterkleding.

Erg moeilijk

Ondanks dat het transport van humanitaire middelen weer op gang komt, blijft het voor buitenlandse hulpverleners erg moeilijk om in het land in oorlog hulp te bieden.

Meer uit Buitenland

Sebastopol op de Krim zonder stroom door Oekraïense aanvallen

SEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.

7 minuten geleden
Oekraïne dient herziene aanvraag in voor OESO-lidmaatschap

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.

2 uur geleden
Treinverkeer in Duitsland hervat na communicatiestoring

BERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.

2 uur geleden
Verzekeraar Allianz schat dat 1150 schepen vastzitten in de Golf

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.

2 uur geleden
Senaat VS stemt tegen oorlog Iran zonder goedkeuring Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.

6 uur geleden
Iraanse president: Teheran zal nooit onderhandelen over defensie

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Iraanse raketprogramma staat niet in het voorlopige akkoord met de Verenigde Staten en dat zal nooit veranderen, verklaart de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Teheran zal volgens hem nooit met een ander land onderhandelen over zijn eigen defensiecapaciteiten.

9 uur geleden
Frankrijk beleeft warmste dag sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft dinsdag de warmste dag beleefd sinds het begin van de metingen in 1947, meldt de nationale weerdienst Météo France. De temperatuur liep gemiddeld op tot 29,8 graden. Die temperatuur is een gemiddelde van de dag- en nachttemperaturen van dertig weerstations verspreid over het land.

10 uur geleden